Nem sikerült pontot menteniük a komáromiaknak

Hiába vezetett a Komárom, a Rózsahegy három ponttal távozott Aranyosmarótról

A szitáló esőben főleg a küzdelem dominált (Somogyi Tibor felvétele)

Jól kezdtek a komáromiak tabellaszomszédjuk ellen, már a harmadik percben megszerezték a vezetést Pillár lövéséből, amelyet a játékvezető végül Malý öngóljaként jegyzőkönyvezett. Láthatóan megtorpantak a vendégek, de ezt követően egy nagyjából kiegyenlített félidő következett. Mind a két kapunál alakultak ki helyzetek, és bár a komáromiak veszélyesebbek voltak, nem tudták növelni előnyüket.

A második játékrészben, az 56. percben sikerült egy a hazaiak védelme mögé beemelt labdával helyzetbe hozni Hufot, aki be is talált, ezzel kiegyenlített a Rózsahegy.

Radványi Miklós cserékkel próbálta felrázni csapatát, ami részben sikerült is, ugyanakkor az utolsó 20-25 percre rányomta a bélyegét, hogy a játékvezető öt perc alatt két büntetőt is megítélt a komáromiak ellen. Az első alkalomnál Selecký lapos lövését ki tudta ütni Trefil, a második esetben azonban Lavrinčík nem hibázott, így átvette a vezetést a Rózsahegy. Bár ezekben az esetekben, minimum az elsőnél nem volt vitatható a játékvezetői ítélet, érdemes megjegyezni, hogy a KFC ellen eddig hét bajnoki alatt hat tizenegyest ítéltek meg az ellenfél javára a szlovák játékvezetők.

Radványi Miklós még a mai találkozó előtt megjegyezte, hogy véleményezné ezt a helyzetet, ha nem kellene attól tartania, hogy ő és a klub büntetést kap szavai miatt, viszont ennek fényében inkább eltekint attól, hogy bármit is mondjon a játékvezetői döntésekről.

Visszatérve a mérkőzéshez… Az utolsó negyedórában bár lelkileg kissé megroppantak, továbbra is igyekeztek támadni a komáromiak, hogy legalább egy pontot sikerüljön otthon tartaniuk. Láthattunk is néhány próbálkozást, az ellenfél kapujának hálója azonban csak kívülről rezzent meg.

Érdemes még kiemelni, hogy a hosszabbítás első percében a rózsahegyiek voltak szabálytalanok az egyik komáromi játékos ellen a tizenhatoson belül. A lilák büntetőért kiáltottak, Šimon Šmehyl pedig annak ellenére kapott reklamálásért sárga lapot, hogy a legújabb szabályok szerint igazából ő az egyetlen, aki tényleg reklamálhat a játékvezetőnek.

Azt már felesleges is hozzátenni, hogy a játékvezető nem látott szabálytalanságot, ahogy a VAR-szobában is mindent rendben találtak. Az utolsó percekben még kétszer volt lehetősége az egyenlítésre a komáromiaknak, ám mindkét lövés a kapu mellé ment, ezzel két győzelem után újabb vereséget kell elkönyvelniük Radványi Miklós védenceinek.

A komáromiak vereségük ellenére is tartják 6. helyüket a tabellán.

A lilák legközelebb szeptember 29-én, Zsolna ellen lépnek pályára.