Tíz Szöllőcsi-Zácsik gól Debrecenben

A K&H női kézilabda liga 12. fordulójának mérkőzésen Debrecenben lépett pályára az MTK.

A fővárosi kék-fehérek szerdán a Győrtől szenvedtek 23-40-es vereséget. Az MTK felvidéki átlövője, Szöllősi-Zácsik Szandra akkor mindössze egy gólt lőtt. Ezek után vasárnap Debrecenbe látogatott Golovin Vlagyimir csapata.

Az MTK első két gólját Szöllősi-Zácsik szerezte. Kiegyenlített játék zajlott, de a félidő végére valamelyest el tudott húzni a DVSC, 17-13-ra vezettek Tóvizi Petráék. A szünet után még nőtt is a különbség, de 21-15 után megkezdte a felzárkózást a vendég együttes. Az 53. percben 25-26-nál pedig a vezetést is átvette az MTK. A végjátékban a debrecienk rendre kiegyenlítették egygólos hátrányukat, így 29-29-cel zárult a meccs.

A találkozó legeredményesebb játékosa az imelyi származású Szöllősi-Zácsik Szandra volt 10 góllal, a hazaiaknál Kovács Anna 9-ig jutott.

K&H női kézilabda liga 12. forduló:

DVSC Schaeffler-MTK Budapest 29-29 (17-13)
Debrecen Hódos Imre Sportcsarnok, v.: Medve, Südi

Debreceni gólszerzők: Kovács 9, Vámos 5, Hornyák 5, Arany 4, Vantara-Kelemen 3, Tóvizi 1, Bordás 1, Despotović 1
MTK gólszerzők: Szöllősi-Zácsik 10, Pál 8, Dakos 4, Dávid-Azari 3, Pelczéder 2, Marincsák 2

A nemrég a Fradihoz való visszatérését bejelentő Szöllősi-Zácsik február 15-től 17-ig Telkiben vesz majd részt a magyar válogatott összetartásán.

Fotó: facebook.com/mtk.budapest.kezilabda