Gombos sikerrel kezdett az amerikai nyílt teniszbajnokságon

3-0-ás sikerrel kezdett a felvidéki teniszező az US Openen.

A nádszegi sportoló a moldáv Radu Albottal találkozott az első fordulóban. A világranglistán a felvidéki a 104., Albot a 70. helyen állt, eddigi egy találkozásuk alkalmával 2016-ban Gombos nyert 2-0-ra Orleansban.

A mérkőzés első és harmadik játszmája szorosan alakult. Az elsőben Gombos már 2-0-nál break-előnybe került, amit 3-2-nél visszavett az ellenfele, de végül a döntő labdamenetben újra elvette ellenfele adogatását Gombos Norbert és 6-4-re hozta a szettet.

A második játszmában kétszer is breakelt a felvidéki teniszező és 28 perc után 6-1-re nyert. A harmadik szettben 2-2 után hatalmas csatában tudta elvenni ellenfele szerváját Gombos, az eredményjelző 12-szer mutatott 40:40-et. Végül második mérkőzéslabdáját értékesítette a szlovákiai magyar versenyző, aki a második fordulóban a 31. helyen kiemelt, a világranglistán a 38. helyen álló horvát Marin Čilić-csel játszik.