Naszvad és Csallóközaranyos is kikapott a hétvégén

A szlovák női kézilabda 1. ligában nem termett babér a felvidéki csapatoknak.

A Csallóközaranyos a Naszvad felett aratott siker után Stomfára (Stupava) látogatott. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, a hazaiak ekkor 14-7-re vezettek. A második játékrészben még egyet hozzá tudtak tenni a stomfaiak, a végeredmény 28-20.

A naszvadiak szintén idegenben játszottak. A Szered (Sereď) ellen vívott találkozón egyik legjobbjuk nélkül ellen álltak ki a vendégek, Kóša Nikolett vasárnap délelőtt még az ifjúsági csapattal játszott a csallóközaranyosiak ellen és egy kemény ütközés után megsérült. Naszvad/Ímely ennek ellenére nagyot küzdött, az első harminc percben még vezetett is néhányszor, de végül 26-22-es vereséget szenvedett.

Csallóközaranyos a végén döntötte el a Naszvad elleni derbit

A női kézilabda 1. liga tavaszi nyitófordulójában összecsapott egymással a nagy rivális Csallóközaranyos és a naszvadi-ímelyi csapat. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, két hetesgóllal 0-2-vel indítottak. Mindkét esetben a szélről sikerült kiharcolni a büntetőt Gál Szabináéknak. Néhány perc után viszont Tóth Vivienék már átvették a vezetést.

Női kézilabda 1. liga:

HC Tatran Stupava-Handball Csallóközaranyos 28-20 (14-7)
Stomfa, 150 néző, v.: Jánošíková, Gabriš

Vendég gólszerzők: Szalai Szilvia 4, Józan Réka 4, Talár Petra 1, Tóth Vivien 5, Horváth Mónika 1, Zakál Vivien 5

HK Slávia Sereď-Ferplast Naszvad/Ímely 26-22 (14-10)
Szered, 80 néző, v.: Haščíková, Oťapka

Vendég gólszerzők: Haris Sandra 1, Kender Evelin 4, Ožvald Lucia 1, Kládek Bea 3, Haris Edina 2, Zachar Karin 7, Ryšavá Vanesa 3, Csontos Petra 1

Fotó: Facebook