Urblíkék legyőzték az Újpestet

A Puskás Akadémia 3-2-re nyert szombaton az Újpest vendégeként Zalaegerszegen a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában.

Mivel az Újpest a fővárostól 230 kilométerre talált ideiglenes otthonra - amíg a játékra jelenleg alkalmatlan Szusza Ferenc Stadion gyepszőnyegét nem teszik rendbe -, egyáltalán nem volt meglepő, hogy csak néhány néző lézengett a zalaegerszegi stadionban.

Az ürességtől kongó lelátók egyáltalán nem zavarták meg a vendégeket, akik már a harmadik percben megszerezték a vezetést. Az Újpest mezőnyfölényben futballozott és a játékrész közepén egyenlített. A félidő hajrájában a felcsútiak előbb még csak a kapufát találták el, majd érkezett Knežević, aki egy óriási bombával újra vezetéshez juttatta csapatát.

A fordulást követően az Újpest támadott az egyenlítésért, de egyetlen Novothny fejesen kívül nem tudott veszélyhelyzetet kialakítani. A vendégek a 87. percben a csereként pályára lépő Van Nieff távoli szabadrúgásával eldöntötték a találkozót - Pajović mintha nem hitte volna, hogy a holland középpályás abból a távolságból is megpróbálja -, így Novothny gólja a 91. percben már csak a szépségtapaszt jelentette a lila-fehérek számára.

A vendégek felvidéki mestere, Hornyák Zsolt szombaton is végig a pályán tartotta az ipolysági származású Urblík Józsefet.

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Újpest FC-Puskás Akadémia FC 2-3 (1-2)
Zalaegerszeg, 182 néző (az nso.hu szerint), v.: Solymosi
Gólszerzők: Calcan (28.), Novothny (91.), illetve Vaněček (3.), Knežević (43.), Van Nieff (87.)
Sárga lap: Onvo (33.), Litauszki (69.), illetve Urblík (31.), Knežević (36.)

Újpest: Pajović - Heris, Litauszki, Risztevszki, Bureković - Csongvai (Szakály P., 65.), Onovo - Calcan (Bacsa, 66.), Nwobodo, Perošević (Koszta, 74.) - Novothny
Puskás: Hegedüs L. - Szolnoki (Varga J., 58.), Meissner, Spandler, Nagy Zs. - Urblík, Plšek (Van Nieff, 74.) - Slagveer, Knežević, Gyurcsó (Sós B., a szünetben) - Vaněček

Újpest FC - Puskás Akadémia FC | 2-3 | (1-2) | OTP Bank Liga | 23. forduló | MLSZTV

2020.02.29. OTP Bank Liga, 23. forduló Újpest FC - Puskás Akadémia FC | 2-3 | (1-2) | összefoglaló Iratkozz fel az MLSZ TV csatornájára: http://bit.ly/2EsS9I...

Fotó: facebook.com/PFLAhu