Győzött és előzött Komárom

Sikerrel zárta a röplabda Extraliga rájátszását a komáromi Spartak.

Komárom hazai pályán fogadta vasárnap a felsővízközi (Svidník) csapatot. A múlt héten aratott Privigye (Prievidza) elleni győzelem után a hazaiak tudták, hogy sikerükkel előzhetnek egyet a tabellán.

Tévés meccsen győzött Komárom

A bajnokság felsőházának rangadóját a Szlovák Rádió és Televízió (Rozhlas a televízia Slovenska, RTVS) kettes csatornája is közvetítette. Az első szettet a vendégek kezdték jobban és végig vezetve meg is nyerték azt. A második játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott és végül 29-27-re a privigyeiek húzták be azt.

Ennek megfelelően jól is kezdtek Robin Pělucha tanítványai, de a vendégek fordítani tudtak. 1-2 után ellenben összekapta magát a Duna-parti csapat és végül le tudta győzni ellenfelét. A rájátszást a harmadik helyen záró komáromiak így Eperjessel (Prešov) találkoznak majd a playoff első körében, a negyeddöntőben.

Edymax Extraliga, rájátszás, 6. forduló:

VK Spartak UJS Komárom-TJ Slávia Svidník 3-2 (25-11, 19-25, 22-25, 25-18, 15-10)
Komárom, 280 néző, v.: Sarka, Schimpl

Komárom: M. Kubš 17, Tarabus 9, Zaťko 3, Ogurčák 13, Kašper 14, J. Petráš 20, libero Turis (Rak 6, Jalovecký, Forró 1)
Felsővízköz: Tatarenko 6, Šellong, Pietrzak 27, Fedorenko 18, Matušovský 8, J. Hriňák 1, libero S. Paňko (Repka, R. Vitko, Cihoň, Marjov 6, Macko)

Fotó: facebook.com/VKSpartakKomarno