Csak a rávezetések döntöttek Érsekújvárban

Az újvári bikák kétgólos hátrányban is voltak, mégis nyertek a Poprád (Poprad) ellen.

Az első találat a vendégek fiatal játékosához, Dzivjakhoz fűződött. A 18 esztendős hokis második Tipsport Ligás meccsén első gólját lőtte. A második harmad elején emberelőnyből tovább növelte a különbséget a poprádi csapat, de körülbelül öt perccel később már 2-2 állt az eredményjelzőn. Az újváriaknak sikerült az egyenlítés és ezt az eredmény a folytatásban sem változott.

Miután a hosszabbítás sem hozott döntést következhettek a büntetők. Nechvátal jól hárította a vendégek próbálkozásait, és bár a hazaiaknál is csak Obdržálek volt eredményes, ez elég volt. Az Érsekújvár rávezetések után győzte le ellenfelét.

Tipsport Liga, 51. forduló:

HK Mikron Érsekújvár-HK Poprad 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0) - rávezetések után
Érsekújvár, 1 087 néző, v.: Baluška, Rencz – Vyšný, Soltész

Gólszerzők: Jurík 25. (Pavúk), Obdržálek 28. (Magovac), döntő rávezetés: Obdržálek ill. Dzivjak 11. (Králik), Mercier 22. (Zagrapan)

A magyarországi csapatok közül a DVTK Jegesmedvék léptek jégre kedden és győzték le hosszabbítás után a gyetvaiakat (Detva).

Fotó: Facebook-HC Nové Zámky - HC Érsekújvár magyar változata; Geleta Zsolt