Élről vág neki a tavasznak Királyfiakarcsa


A listavezető pozícióból kezdi meg a tavaszi hadjáratot a Királyfiakarcsai FC, amely komoly célokkal és sűrű felkészülési programmal hangol a folytatásra

fotó: Királyfiakarcsai Futball / facebook

A Királyfiakarcsai Futball Club felnőttcsapata január harmadik hhetében hivatalosan is megkezdte a felkészülést a tavaszi idényre. Az első hét máris intenzíven telt: a játékosok három edzésen dolgoztak, majd a hét zárásaként Dunaszerdahelyen, a termálfürdőben regenerálódtak, hogy fizikailag és mentálisan is feltöltődve folytassák a munkát.



A cél egyértelmű: megnyerni az AG SPORT VII. Ligát. A királyfiakarcsaiak magabiztos őszt tudhatnak maguk mögött, hiszen 29 ponttal az élen telelnek. Bár az alapszakasz hajrájában az utolsó két mérkőzésen már nem sikerült győzni, az egész idényt jellemző kiegyensúlyozott teljesítmény és a kedvező gólarány elegendő volt ahhoz, hogy a tabella élén maradjanak. A közvetlen riválisok közül Gelle ugyan pontszámban utolérte őket, de megelőzni nem tudta, míg Vásárút, Szentmihályfa és Diósfürgepatony is szorosan tapad az élmezőnyre.

A tavaszi rajt előtt a csapat több felkészülési mérkőzéssel és egy teremtornával készül, amelyek során fokozatosan formába lendülhet. A pontos helyszíneket és kezdési időpontokat a mérkőzések hetében véglegesítik, a program azonban már most körvonalazódik.

Márciusban tehát az élről folytatja a bajnokságot Királyfiakarcsa, de a sűrű mezőny és az üldözők elszántsága garantálja, hogy fordulatos, izgalmakban bővelkedő tavasz vár a csapatra és szurkolóira egyaránt.

A Királyfiakarcsa téli felkészülési programja:

Január 31., szombat – Teremtorna Nyárasd
Február 1., vasárnap – Királyfiakarcsa – DAC Nádorváros
Február 15., vasárnap – Királyfiakarcsa – Nyékvárkony
Február 23., vasárnap – Királyfiakarcsa – Lég
Március 1., vasárnap – Királyfiakarcsa – Nagyabony
Március 8., vasárnap – Királyfiakarcsa – Tejfalu
Március 14., szombat – Királyfiakarcsa – Csiliznyárad

A rovat legfrissebb hírei