Hosszabbításos vereségek a bikáknál

Az érsekújvári hokicsapat utolsó két meccsét hosszabbítás után vesztette el.

Az újvári bikák szerda este a sereghajtó Liptószenmiklóst (Liptovský Mikulášt) fogadták hazai pályán. A hazaiak az első harmadban előnybe kerültek, de a másodikban jött az egyenlítés és a fordítás. Ugyan Érsekújvár kétszer is egalizálni tudott a harmadik játékrészben, de ez csak a pontmentéshez volt elég. Lehetőségük ugyan adódott a rendes játékidőben és a hosszabbításban is, hogy megnyerjék a meccset, de végül be kellett érniük egy ponttal.

Az újváriak a DVTK 10-2-es kiütése után vasárnap is a ráadásban szenvedtek vereséget a Trencsén (Trenčín) otthonában. Miroslav Mosnár tanítványai így továbbra is a 12. helyen állnak a 13 csapatos bajnokságban. Előnyük tizenegy pont a sereghajtó előtt, míg a Gyetva (Detva) és a MAC Újbuda csak egy egységgel előzi meg őket.

Tipsport Liga, 45. forduló:

HC Mikron Érsekújvár-MHK 32 Liptovský Mikuláš 3-4 (1-0, 0-2, 2-1, 0-1) - hosszabbítás után
Érsekújvár, 1 146 néző, v.: T. Orolin, Snášel ml. – Valo, Rojík

Gólszerzők: Stupka 14. (Pospíšil, Ordzovenský), Rogoň 43. (Obdržálek, Mikuš), Bajtek 52. (Andrisík, Drtina) ill. Vybiral 25. (Kriška), Kriška 28. (Vybiral, Kramár), Kriška 49. (Vybiral, Lištiak), Uhrík 64. (Michalčin, Lištiak)

Tipsport Liga, 44. forduló:

HK Dukla Trenčín-HC Mikron Érsekújvár 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Trencsén, 2 622 néző, v.: Snášel, Kókai – Ľ. Šoltés, Á. Soltész

Gólszerzők: Hecl 48. (Valach, Paukovček), Paukovček 65. (Alderson, Mikyska) ill. Hatala 56. (Drtina)

Fotó: Facebook-HC Nové Zámky - HC Érsekújvár magyar változata; Geleta Zsolt