Otthon kaptak ki a komáromiak

A VK Spartak UJS Komárom a VK OSMOS Prievidza (Privigye) csapatát fogadta pénteken.

A két csapat ebben a szezonban eddig kétszer találkozott egymással és minden esetben a hazai gárda tudott győzni 3-1-re. Szeptemberben a privigyeiek, novemberben a komáromiak örülhettek.

Az első három játszma után úgy tűnt újra hasonló lehet a forgatókönyv. Komárom 2-1-re vezetett, és a negyedik szettben már 18-13-ra is meglógtak. Ezek után viszont feljöttek a vendégek és 21-22-nél a vezetést is átvették, majd végül kiegyenlítették az állást. Az ötödik, rövidített játszmában Komárom három mérkőzéslabdát is hárított, de a negyediket már beütötte Privigye csapata és megnyerte a találkozót.

Edymax Extraliga, felsőház, 2. forduló:

VK Spartak UJS Komárom-VK OSMOS Prievidza 2-3 (25-16, 21-25, 25-23, 24-26, 14-16)
Komáromi Sportcsarnok, 290 néző, v.: Moravčík, Vaško

Komárom: Rak 12, Tarabus 11, Zaťko 2, Ogurčák 15, Kašper 5, J. Petráš 23, libero Turis (Kubš 5)
Privigye: Jančura 2, Javorčík 9, Ludha 11, N. Pavlov 10, Pavelka 19, Mačuha 8, libero Ľ. Nemec (Rehák 20, M. Kudra, Prešinský 2)

Komárom legközelebb január 25-én Felsővízköz (Svidník) otthonában játszik majd.

Fotó: facebook.com/VKSpartakKomarno