A három pontért utazik a DAC Rózsahegyre

A feléhez ért a Niké-liga alapszakasza, a DAC pedig a Zólyombrézó elleni elhalasztott mérkőzése mellett már csak a Rózsahegy együttesével nem találkozott

Nem mondhatni, hogy túl jó hangulatban vonultak válogatott szünetre Dunaszerdahelyen. A gondok már a Skalica elleni idegenbeli bajnokin kezdődtek, amelyen a DAC csupán az utolsó pillanatokban tudta kiharcolni a győzelmet Redzic duplájával. Ezt követően jött a Spartak elleni rangadó a MOL Arénában, amely bár gól nélküli döntetlen született, a hazai csapat megtett minden tőle telhetőt, de nem tudott mit kezdeni a bajnokság legjobb védelmével. A következő fordulóban ismét hazai közönség előtt léphettek pályára a sárga-kékek, és noha mindenki tisztában volt vele, hogy a Žilina kemény ellenfél lesz, arra talán egy szurkoló sem számított, amit akkor a dunaszerdahelyi stadionban látott. A hazai csapat lélektelen, tanácstalan játékkal szenvedett sima 0:3-as vereséget úgy, hogy az egész mérkőzés során csupán egy gyengécske, kaput eltaláló lövése volt. A hazai szurkolótábornak nem is kellett több, skandálva követelték Xisco Muñoz vezetőedző távozását, majd ennek egy hivatalos közleményben is hangot adtak.

A válogatott szünetnek köszönhetően két hete volt a spanyol mesternek, hogy felkészítse csapatát, nemcsak az ellenfélre, hanem arra is, hogy olyan játékot mutassanak, amivel visszaszerezhetik a szurkolók bizalmát. Bizonyításra szombaton lesz lehetőség a Rózsahegy otthonában. A rózsák számár nem alakult kedvezően az elmúlt szezon őszi fele, tavasszal viszont elképesztő hajrát produkálva épp, hogy csak becsusszantak a felsőházba. Ott felemás teljesítményt produkálva ugyan csak az ötödik helyen végeztek, de nem bánkódhattak, hiszen a Slovnaft Cupban begyűjtötték az aranyérmet. A nyári felkészülés során hat meccset abszolváltak, de négy döntetlen (Egnatia 2:2, Domzale 2:2, Rapid Bukarest 1:1, Zlín 2:2) és egy vereség (Liptovský Mikuláš 1:3) mellett csak egyet tudtak megnyerni (Humenné 4:0). A nemzetközi kupaporondon viszont nem vallottak szégyent: kupaküzdelmüknek köszönhetően az Európa-liga selejtezőjében indulhattak, ahol a kazah Tobolt még búcsúztatni tudták (5:2 és 0:1), a török Trabzonspor viszont már nagy falatnak bizonyult (0:2 és 0:1). A Konferencia Ligába átsorolódva meglepetésre kiütötték az esélyesebbnek tartott horvát Hajduk Splitet (0:0 és 1:0), aztán viszont már negatív értelemben vett meglepetést okozva nem bírtak az örmény Noah együttesével (0:3 és 3:1). A bajnokságban az első öt meccsüket veretlenül vívták meg, a legutóbbi négyből viszont hármat elveszítettek, köztük a Skalica és a Kassa ellenében is alulmaradtak.

„A Rózsahegy elleni összes eddigi összecsapás nehéz és kiegyenlített volt. A hazaiak jellemzője a töretlen küzdőszellem, egyértelmű játékstílusuk van. Tisztában vagyunk vele, mi vár ránk, a tavalyi szezonból elég tapasztalattal rendelkezünk velük szemben és a mostani idényben is figyeltük a fellépéseiket. Agresszívnek kell lennünk a párharcokban, oda kell figyelnünk a pontrúgásokra és az ellenfél hosszú labdáira. A rózsahegyiek elveszítették az utolsó két ligamérkőzésüket, minden bizonnyal szeretnék megtörni a rossz sorozatot, ezért rögtön az első perctől résen kell lennünk. Holnap (szombaton) fontos csata zajlik majd a felsőházért folyó küzdelemben, azt akarom a csapattól, hogy megmutassa a győztes ambícióit. A holnapi után két hazai bajnoki találkozó vár ránk, szeretnénk pozitív sorozatot építeni” – idézi a DAC hivatalos oldala Xisco Muñoz vezetőedzőt.

A DAC és a Rózsahegy legutóbbi négy egymás elleni bajnokija döntetlennel ért véget. A sárga-kékek tavaly márciusban tudtak utoljára nyerni aktuális ellenfelük otthonában, míg a Rózsahegy legutóbb 2022 tavaszán győzte le hazai környezetben a dunaszerdardahelyieket.

A hétvége rangadóját nagyszombatban rendezik, ahol a még veretlen Spartak a legutóbb az első helyről lecsúszott Slovant fogadja. A pozsonyiakra jövő héten BL-mérkőzés vár, így felmerül a kérdés, hogy Vladimír Weiss pihenteti-e majd kulcsembereit a várhatóan parázs hangulatú derbin. A listavezető és ugyancsak veretlen Žilina a Banská Bystrica vendéglátójaként hosszabbítaná meg jó sorozatát.

A komáromiak legutóbb három bajnokijukat elveszítették, a Slovnaft Cupban viszont továbbjutást ünnepelhettek Füleken, illetve a Hamsik Academy otthonában is. Most Radványi Miklós fiai a Podbrezovát vendégül látva térnének vissza a győztes útra.

A kassaiak az újonnan kinevezett Roman Skuhravý irányításával szárnyra kaptak, egész az ötödik helyig tornázták fel magukat, a sereghajtó Michalovce otthonában pedig hétvégén a dobogót is megcélozzák. A Skalica legutóbbi két mérkőzését megnyerve elmozdult a kiesőzónából – Trencsénben kiderül, hogy a válogatott szünet megtörte-e a zöld-fehérek lendületét.