Nehezen győzött a bajnok az újváriak ellen

A HC Mikron Érsekújvár a Besztercebánya (Banská Bystrica) vendége volt szombaton.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, náluk volt többet a korong és kisebb-nagyobb lehetőségeket is ki tudtak alakítani. A második harmad elején a beszterceiek 5 a 3 ellen is támadhattak, de ekkor nem tudtak komoly nyomást helyezni ellenfelükre. Az újváriak viszont hasonló helyzetben beszorították ellenfelüket, csak a góllövés nem jött össze nekik.

A döntés a harmadik harmadra maradt. Az 54. percben a bajnok szerezte meg a vezetést és bár a végén már kapus nélkül támadott Érsekújvár, nem jött össze az egyenlítés.

Tipsport Liga, 35. forduló:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica-HC Mikron Érsekújvár 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Besztercebánya, 2 669 néző, v.: T. Orolín, Juhász – Vyšný, Kis-Király

Gólszerző: Mihálik 54. (J. Brejčák, Hickmott)

A magyarországi csapatok közül a DVTK Kassán vendégszerepelt. A Jegesmedvék rávezetések után szenvedtek vereséget. A kassaiak immár 12 mérkőzés óta veretlenek. A MAC Újbuda a Slovan ellen lépett jégre, és a pozsonyiak egy 0-4-es sikerrel térhettek haza.

MAC Újbuda-HK Slovan Bratislava 0-4 (0-1, 0-3, 0-0)
Budapest, 1 045 néző, v.: D. Konc st., Müllner - J. Konc ml., Krajčík
Gólszerzők: Kytnár 5. (Zigo, Šedivý), Zigo 25. (Bondra, Sloboda), Urbánek 32. (Abdul, Meszároš), Puliš 40. (Kytnár)

HC Košice-DVTK Jegesmedvék 4-3 (1-0, 2-3, 0-0, 0-0, 2-1) - rávezetések után
Kassa, 6 801 néző, v.: Snášel, Lokšík - Durmis, D. Konc ml.
Gólszerzők: Haščák 13. (Skokan, Růžička), Majdan 31. (Skokan, Květoň), Haščák 38. (Skokan, Květoň), döntő rávezetés: Haščák ill. Magosi 25. (St. Pierre, Rodman), agosi 27. (St. Pierre, Beach), Galanisz 33. (Beach)

Fotó: facebook.com/hc05banskabystrica