Milán Karafa emlékére szerveztek nemzetközi versenyt Somorján

Nemzetközi karateversenyen szerepelt a Motobu Kai White Raven Karate Klub

Október 6-án, az Aradi vértanúk napján, Somorján rendezték meg a harmadik Milán Karafa emlékére szervezett nemzetközi karateversenyt. A rangos eseményen 40 klub mintegy 400 versenyzője vett részt, köztük a dunaszerdahelyi Motobu Kai White Raven Karate Klub öt versenyzővel, Dr. Mgr. Samu István edző vezetésével. A klub kiemelkedő teljesítménnyel zárt, összesen négy bronzérmet és két ötödik helyet szerezve.

A versenyzők közül Soóky Gergő katában, azaz formagyakorlatban hozta az első érmet a klubnak a délelőtt folyamán. A csapat edzője, Samu István is rajthoz állt – éppen most nem küzdelemben, hanem katában mérette meg magát a férfiak kategóriájában. 45 évesen a fiatalokkal szemben a becsületéremért harcolva végül az ötödik helyen zárt, saját elmondása szerint „saját magát verte meg” a Suparinpei katában, amelyben egy pillanatnyi kihagyás döntött a bronzérem sorsáról.

Lentulay László két bronzérmet is szerzett, előbb a 8-9 évesek korosztályában +34 kg súlycsoportban a haladók között, majd két évvel idősebbek között is bizonyítva, ahol a +40 kg kategóriában szintén bronzérmes lett, ami kisebb csodának számít.

Soóky Gergő nemcsak katában, hanem kumitéban, azaz küzdelemben is sikeresen szerepelt a 10-11 évesek korosztályában, ahol a haladók között bronzérmet szerzett, így duplázott az éremgyűjtésben.

Óvári Sofia ezúttal nem tudott érmet szerezni a rendkívül erős mezőnyben, de nagyszerűen küzdött. Bódis Attila szintén közel állt a dobogóhoz, a bronzcsatában mindössze egy ponttal maradt alul a vigaszágon.

A klub vezetése és edzője elégedett az eredményekkel, hiszen öt indulóból négy érmet sikerült hazahozni, ami nagyszerű teljesítmény egy nemzetközi mezőnyben.

A Motobu Kai White Raven Karate Klub továbbra is várja az újonnan csatlakozókat kezdő edzéseikre, amelyek hétfőn és szerdán 17:00 órától zajlanak.

forrás: dunaszerdahelyi.sk