Vereséggel debütált a Slovan a BL-ben

Súlyos vereséget szenvedett a Slovan Glasgowban

Fotó: TASR/Martin Baumann

Súlyos vereséggel lépet be a 2024/25-ös Bajnokok Ligája főszakaszába a Slovan Bratislava a Celtic Glasgow stadionjában, a pozsonyiak 5:1-re kikaptak.

Liam Scales, Kjogo Furuhaši, Arne Engels, Nikolas Kühn és Adam Idah tizenegyesből talált be – írja a TASR. A vendégek egyetlen gólját Kevin Wimmer szerezte.

A félidőig ugyan még csak 0:1 volt az eredmény, de az oldalváltás után rögtön újabb gólt kaptak, és a 61. perctől Wimmer remek találata sem tudta megállítani a hazaiakat. A Celtic 2023 decembere óta nem kapott ki hazai pályán, sorozatban a 18. meccsen.

A főszakaszban a Slovan legközelebb a Manchester City ellen lépnek pályára, rájuk vár még a Bayern München, az Atletico Madrid, az AC Milan, a Dinamo Zagreb, a VfB Stuttgart és az FC Girona is. Az idei Bajnokok Ligáját új formában játsszák, 36 csapattal.

forrás: parameter.sk