Buchinger Ivánt az első menetben kiütötték

A nyári szünet után tért vissza a ketrecharcosok közkedvelt megmérettetése, a 60. Oktagonon pedig a hazai versenyzők közül Buchinger Iván is ringbe lépett

Buchinger Iván a KO előtt - Fotó: Oktagon MMA

A Šport.sk emlékeztetett, hogy a legendás bősi ketrecharcos (43-10) tavaly decemberben elveszítette címét a könnyűsúlyúak között az Oktagonon, Ronald Paradaiser (20-8) győzte le, idén viszont Buchinger kétszer is győzött, és a mostani mérkőzés előtt is kijelentette, úgy érzi, új erőre kapott.

A német Lom-Ali Eskiev (22-7) azonban a kiegyenlítettnek várt mérkőzésből egyértelmű győzelmet varázsolt maga számára. Eskiev az elejétől kezdte horgokkal bombázta, amire Buchinger nem igazán tudott reagálni, majd mintegy fél perc után már a hálóba kapaszkodva próbált felállni. A német vérszemet kapott és folytatta a begyakorolt kombináiciójával, Buchinger pedig több alkalommal is a hálóban kötött ki. Egy perccel az első menet vége előtt olyan sorozatot kapott, hogy földre került, onnan pedig már nem állt fel, a bíró véget vetett a mérkőzésnek.

A 38 éves Buchinger korábban jelezte, hogy győzelme esetén megpróbálná visszaszerezni könnyűsúlyú címét Paradeisertől, ezzel a vereségével azonban vélhetően távolabb került ettől – írja a Šport.sk.

Egy némettel mérte össze erejét Milan Ďatelinka (10-7) is, a Jaime Corderóval szembeni meccse azonban mindössze 34 másodpercig tartott. Cordero azonban szabálytalan ütést vitt be, ami miatt Ďatelinka a földre került. Próbált továbbgördülni, de újabb ütések következtek Corderótól, mire a bíró közbelépett, és elsőre technikai KO-val vetett véget a mérkőzésnek. A bírók végül visszanézték az eseménysort videón, és végül törölték a KO-t, a mérkőzés eredmény nélkül ért véget.

Ďatelinka a fájdalmai miatt alig bírt stabilan felállni. A ketrecből még csak-csak kikecmergett, utána viszont hordágyon vitték el. Pavol Neruda, az Oktagon promotőre elmondta később, hogy egy CT-t végeznek el Ďatelinkán, de vélhetően minden rendben lesz.

forrás: parameter.sk