Összejött a fülekiek és a komáromiak kupamérkőzése

A KFC Fülekre látogat majd a Szlovák Kupa harmadik fordulójában

Szerdán bonyolították le a Szlovák Kupa második fordulójának mérkőzéseit (legalábbis a mérkőzések többségét), amelybe már bekapcsolódtak az I. ligás (Niké liga) csapatok is, amelyeket mindenütt hatalmas tömeg fogadott, s amíg Ipolyszalkán közel 2 ezer néző énekelte el a Nélküled című kultikus dalt, több mint ezren vártak Berzevicén (Brezovica) a kassaiakra, de közel ezren voltak kíváncsiak Kasza (Košeca) községben a trencséniekre, de Chlebnicén és Zólyomszászfaluban (Sásová) is több mint 700 érdeklődőt vonzott a podbrezovái és a besztercebányai csapat vendégjátéka. Nagyobb meglepetés egyik helyen sem történt, a több osztállyal lejjebb játszó hazai csapatok még gólt sem rúgtak. Simán ment tovább a komáromi csapat is, nem úgy a zólyomiak, a rimaszombatiak és a losonciak, akik nem bírtak papíron jóval gyengébb ellenfelüknél, s búcsúztak az idei kupaküzdelmektől.

A szintén Niké ligás komáromiak Közép-Szlovákiába, az V. liga újoncához, Geletnekre látogattak, ahol közel 500 néző várta őket, s végül 5:0 arányban győztek.

Nem sok meglepetés született a második fordulóban, többnyire az esélyesebb, magasabb osztályú csapatok győztek, sajnos, a rimaszombatiak és a losonciak már most búcsúztak a kupától. Tőlük nagyobb meglepetéssel már csak a II. ligás zólyomiak szolgáltak, akik a VI. ligás lubellaiaktól (Ľubeľa) kaptak ki 1:0 arányban.

A III. ligás rimaszombatiak már az első fordulót is nehezen élték túl, Feleden csak tizenegyesekkel jutottak tovább. Igaz, ez volt az új idényben eddig az egyetlen sikerélményük, hisz mind a négy bajnokijukat elveszítették. A kupa második fordulójában a IV. liga újoncához, a cserpatakiakhoz (Osrblie) látogattak, s bár a 21. percben Jinjolava révén megszerezték a vezetést, a 250 néző kitörő örömmel fogadta, hogy Laksik bő tíz percen belül megfordította az eredményt, sőt a második félidő elején a hazaiak tovább növelték az előnyüket. Bár hat perccel később a Rózsahegyről minap kölcsönjátékra érkezett Švehla szépített, az utolsó gól ismét a hazaiaké volt (4:2), így a batyiak már a második forduló után búcsúztak a kupától.

250 néző volt kíváncsi a III. ligás losonciak (erdőbádonyi (Badín) vendégjátékára, de nem látszott meg az osztálynyi különbség, sőt a bajnokságban is csak gyötrődő losonciak a 84. percben gólhátrányba kerültek, s mivel a hátralévő időben már nem tudtak egyenlíteni, a rimaszombatiakhoz hasonlóan ők is idő előtt búcsúztak a kupától.

Nem botlottak viszont a III. ligás fülekiek, akik a VI. ligás vacokiak (Bacúch) otthonába látogattak, s esélyeshez méltón nagyon gyorsan eldöntötték a mérkőzést. Tangiri már a második percben megszerezte számukra a vezetést, majd Kvernadze góljai következtek, akik egymás után háromszor vette be a hazaiak kapuját, s a második félidőt már a lispadon töltötte megérdemelten. Az első félidő hajrájában még Metuk és Blahuta is betalált, s bár a második félidő elején a lelkes vacokiak kétszer is betaláltak, az utolsó gól Tangiri révén a fülekieké volt, így végül 7:2 arányban győztek, s a füleki közönség már most készülhet az újabb Niké ligás ellenfélre, a komáromiakra. Pár éve a DAC ellen már majdnem sikerült. A rozsnyóiak 2:0 arányban kikaptak a kassai Lokomotívától, míg a kálnóiak szeptember 4-én játsszák le a kupamérkőzésüket a ladomérmindszentiek (Ladomerská Vieska) ellen.

A harmadik forduló mérkőzéseit szeptember 25-én rendezik, a már említett Fülek–Komárom mérkőzés mellett a dunaszerdahelyiek Nagyölvedre látogatnak majd.

forrás: szurkolo.sk