Rangadók a keleti végeken

Továbbra is pont nélkül, az utolsó helyen áll a rimaszombati csapat a III. ligában, ezúttal az eddig szintén pont nélküli losonciak otthonában kaptak ki

FTC Fülek
Fotó:  FTC Fülek

A III. liga negyedik fordulójában több rangadóra is sor került. A tavaly még II. ligás iglóiak a tavalyi bajnok sztropkóiakat (Stropkov) fogadták, s bár vezettek, a végén mégis 3:1 arányú vereséget szenvedtek. A tavaly még  szintén egy osztállyal feljebb játszó alsókubíniak a héthársiakat (Lipany) látták vendégül, s egy változatos mérkőzésen végül a hazaiak 3:2 arányban győztek.

Rangadóra gyűlt össze több mint 300 néző Losoncon is, ahol két eddig pont nélkül álló csapat találkozott a szomszédvárosok összecsapásán. A losonciak alig négy perc alatt lerendezték a rimaszombatiak elleni találkozót, a 20. percben Dedok szerezte meg számunkra a vezetést, majd négy perccel később Tannhauser is bevette a rózsahegyi Sokol kapuját.

A rimaszombatiakon az sem segített, hogy a losonciak Kovanič kiállítása miatt a 33. perctől emberhátrányban játszottak, a második félidőben kidolgoztak ugyan pár kecsegtető helyzetet, de a remekül védő Jenčo kapuját képtelenek voltak bevenni. Az utolsó percben ráadásul a létszámfölényüket is elherdálták, Huszár spori második sárga lapja után a rimaszombati Luptákot is idő előtt elküldte zuhanyozni.

Két 5:1-es eredmény is született a fordulóban, az egyiknek örültünk, a másiknak jóval kevésbé. A kálnóiak ilyen arányban verték odahaza a bártfaiakat, Breznanik már a második percben beköszönt a vendégeknek, s a hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Annál kínosabb volt viszont a másik 5:1, a füleki FTC (Lukáč–Telek, Uhlár, Demian, Carreno, Rubint, Tangiri, Ádám, Košík (70. Fajd), Metuk, Kurunci (46. Blahuta)) ugyanis ilyen arányban kapott ki az újonc poprádiak otthonában. A hazaiak már a 11. percben megszerezték a vezetést, s a félidő végén már 3:0 állt az eredményjelző táblán.

A fülekiek ugyan az 58. percben a szünetben csereként beállt Blahuta góljával szépítettek, de miután Telek Kornél a 80. percben utolsó emberként szabálytalankodott, s ezért nemcsak kiállították, hanem a hazaiak a megítélt tizenegyest is értékesítették, ráadásul az utolsó percben ötödször is bevették Lukáč kapuját, így a fülekiek váratlan, igen súlyos zakóval távoztak a Tátra alól.

A táblázatot négy forduló után a 10 pontos kassai Slávia TU vezeti a 9-9 pontos szinnaiak (Snina) és sztropkóiak előtt. A kálnóiak kiütéses győzelmükkel már 8 pontnál járnak, s feljöttek a negyedik helyre, míg a fülekiek kiesése vereségükkel, s eddig szerzett hét pontjukkal visszaestek a 7. helyre. A losonciak első győzelmükkel egy helyet léptek előre, így a 14. helyen állnak, míg az eddig pontot sem szerzett rimaszombatiak 1:10-es gólkülönbséggel az utolsó helyen állnak.

Az 5. fordulóban a rimaszombatiak már augusztus 31-én szombaton 16.30 órától a poprádiakat fogadják, míg a losonciak Bártfára utaznak. Másnap, szeptember elsején a fülekiek az alsókubíniakat fogadják, míg a kálnóiak a listavezető kassai egyetemisták otthonába látogatnak.

forrás: szurkolo.sk