Megszerezte első pontjait a feledi és ipolynyéki csapat

A keleti végeken az V. ligában idegenben szerezte meg első pontját a feledi és az ipolynyéki csapat

Ipolynyék focicsapat
Fotó: ŠK Vinica - Ipolynyék

Az V. liga negyedik fordulójában Ragyolcon a megszokottnál jóval több, mintegy 250 néző várta a nógrádi-gömöri rangadót, a hazaiak ugyanis az újonc feledieket fogadtál, s Husaník révén már a 8. percben vezetéshez jutottak. Első őszi győzelmüket mégsem tudták megszerezni, Kókai Krisztián ugyanis a 75. percben egyenlített, így a felediek is megszerezték első pontjukat az V. ligában. Ugyanez sikerült az ipolynyékieknek is, akik három vereség után Málnapatakra (Málinec) látogattak, ahol sokáig úgy tűnt, a csapatok gól nélküli meccsen megosztoznak a pontokon.

De nem így történt, a 81. percben ugyanis Sztojanovits megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a hazaiaknak az utolsó pillanatokban tizenegyesből sikerült egyenlíteniük.

Mivel a nagykürtösiek negyedik mérkőzésüket is megnyerték, ezúttal Gyetváról hozták el a három pontot (2:1), így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a mezőnyt a 9 pontos látkapusztaiak (Látky) és a 7 pontos zólyomlipcseiek (Slovenslá Ľupča) előtt. A felediek és az ipolnyékiek pontszerzésük ellenére továbbra is a táblázat utolsó két helyét foglalják el.

Az 5. fordulóban már augusztus 31-én, szombaton 15.30 órától a felediek a látkapusztaiakat fogadják, míg a ragyolciak Ladomérmindszentre (Ladomerská Vieska) utaznak. Másnap az ipolynyékiek a gyetvaiakat látják vendégül.

A VI. liga negyedik fordulójában többnyire papírforma eredmények születtek, mindössze az eddig pontveszteség nélkül álló csábiak okoztak csalódást, miután odahaza kaptak ki 3:1 arányban a bozitapusztaiaktól (Buzita). A vendégek a rimajánosi polgármester, Roman Uhrin góljával már a 8. percben vezetéshez jutottak, s bár Lukács a második félidő elején kiegyenlített, a vendégek a mérkőzés hajrájában még kétszer bevették Bojtos kapuját (a harmadik gólt ismét Uhrin szerezte), így elvitték a három pontot Csábról. A tornaljaiak viszont ezúttal nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot (egy hete épp a csábiaktól kaptak ki odahaza), s most Martinjuk és Gazda az első félidő hajrájában szerzett góljaival 300 néző előtt 2:0 arányban legyőzték a nyustyaiakat.

Megszerezte első idei győzelmét az eddig pont nélkül álló ipolybalogi alakulat is, amely az újonc gácsiakat fogadta. A hazaiak Gyurász találatával már a 11. percben vezetéshez jutottak, s bár a vendégeknek erre a gólra még volt válaszuk, a hazaiak a második félidőben Klinko, Gyurász és Molnár góljaival a maguk javára döntötték el a mérkőzést (4:1).

Az észak-gömöri Tiszolcra látogattak a listavezető óváriak, ahol a második félidőben Kliment és Dénes góljaival 2:0 arányban a maguk javára fordították a mérkőzést.

A tabellát így továbbra is a százszázalékos óváriak vezetik a 9-9 pontos lónyabányaiak (Lovinobaňa) és a csábiak előtt. A most szabadnapos sajószentkirályiaknak hat pontjuk van, a tornaljaiaknak négy, az ipolybalogiaknak pedig három.

Az 5. fordulóban a csábiak már augusztus 31-én, szombaton Nyustyára látogatnak. Másnap 15.30 órától a sajószentkirályiak a jolsvaiakat fogadják, míg a tornaljaiak Nagyrőcére, az ipolybalogiak Bozitapusztára utaznak. A listavezető óváriak ezúttal szabadnaposak lesznek.

Elkezdődnek a VII. liga küzdelmei a Nagykürtösi (10 csapat) és a Nagyrőcei-Rimszombati bajnokságban (5 csapat) is, utóbbiban a most alakult várgedei csapat Lubényre (Lubeník), míg a két év alatt két osztályt zuhant ajnácskői együttes Nagybalogra látogat.

S ne feledjük, a héten folytatódik a Szlovák Kupa is, a második fordulóban a régió csapatai idegenben lépnek pályára. A losonciak már augusztus 27-én, kedden 17.00 órától összecsapnak az erdőbádonyiakkal (Badín), másnap a fülekiek a VI. ligás vacokiak (Bacúch), a rimaszombatiak a IV. ligás cserpatakiak (Osrblie) otthonába látogatnak, a VI. ligás rozsnyóiak pedig a kassai Lokomotívát fogadják. Nagy várakozás előzi meg a DAC ipolyszalkai vendégjátékát is.

forrás: szurkolo.sk