Fontos győzelem a DAC-nak, továbbra is várat magára a komáromiak első pontszerzése

Így látták a csallóközi derbyt a vezetőedzők

Xisco Muñoz (Fotó: Cséfalvay Á. András)

A DAC vasárnap 2:0-ra legyőzte a Komárom együttesét a Niké-liga alapszakaszának 2. fordulójában.

Edzői értékelések:

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Ma jó teljesítményt nyújtottunk, de ott folytatnám, ahol legutóbb, az európai kupameccset követően abbahagytam: továbbra is keményen kell dolgoznunk, hogy fejlődjünk, fokozzuk a teljesítményünket és előbbre lépjünk. Ez egy olyan időszak, amikor nagyon nehezen tudtunk pontokat szerezni, az elmúlt tizennégy napban nagyon sokat kellett utaznunk, sok meccsen léptünk pályára, egyszóval nem volt könnyű. Most van itt az a pillanat, amikor azt mondjuk, hogy folytatni kell a kemény munkát, amikor meg kell erősíteni a keretet, hogy elejét vegyük az esetleges gondoknak az előttünk álló hetekben. Tennünk kell azért, hogy ne legyen nehéz az augusztus. Tisztában vagyunk vele, hogy sok dolgon kell javítanunk. A három pont természetesen nagyon fontos, de lényeges az is, hogy arról beszéljünk, amiben javulnunk kell, és amit ki kell javítanunk.”

Radványi Miklós (Komárom): „Az első 20-25 percben szervezetten játszottunk. Voltak kontratámadásaink, melyeket jobban ki kellett volna használnunk. A vezetést is megszerezhettük volna, és akkor megnehezítettük volna az ellenfél dolgát. A hazaiak a 30. percben átvették a kezdeményezést, több lehetőségük is volt, ezek közül egyet góllá váltottak, így 1:0-ás állással vonultunk az öltözőbe. A második félidőt aktívan kezdtük, Sliackynak volt jó lövési kísérlete, aztán a befejezéseink már nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Több támadó szellemű játékosomat is pályára küldtem csereként, de a hazaiak szerezték a második találatot, és több helyzetet is kihagytak. A végét nem így képzeltük el. Ennek ellenére azt mondom, hogy számunkra jó iskola volt ez a mérkőzés, a játékosaim megtapasztalhatják, mi a különbség az első- és a másodosztály között. Gratulálok a DAC-nak a megérdemelt győzelemhez.”

forrás: parameter.sk