Remekeltek a királyhelmeciek az éjszakában

Kiválóan szerepeltek a II. Tokaj by Night Run elnevezésű éjszakai futóversenyen a Királyhelmeci Kocogók

Sirokman Attila a dobogó tetején

10 km-en Sirokman Attila az első, Kovács Andrea a női Masters kategóriában (50+ ) második, míg a junioroknál a 17 éves, radi származású Zdibák Kristóf ugyancsak első hellyel büszkélkedhetett.

Az 5, illetve 10 km-en rendezett verseny résztvevői a Fesztiválkatlanból elrajtolva (a tervezett 21 óra helyett kb. félórás késéssel a kísérőprogramok miatt) áthaladtak a történelmi városrészen és a Kopasz-hegyet megkerülő kerékpárút egy szakaszán. A királyhelmeciekkel együtt mindkét távon összesen 13 bodrogközi futó rajtolt el és ért is célba. A 10 km-en győztes Sirokman Attila, aki egyben a Királyhelmeci Kocogók klubjának elnöke, tavaly is részese volt a mezőnynek, akkor 5 km-en versenyzett.

„A koromhoz képest (52) nem gondoltam volna, hogy sok, jóval fiatalabb versenyzőt magam mögé utasítok. Erre a megmérettetésre többet készültem, mint a tavalyira, és ennek meg is lett az eredménye. Versenyeim közül talán ezt a győzelmet tenném az első helyre, a népes, nemzetközi mezőny, valamint az esti fényárban úszó város és annak környezete miatt is. Élmény volt itt lenni. Természetesen mindenki elismerést érdemel közülünk, hiszen teljesítette azt, amiért idejött. Ilyen formában is gratulálok nekik, minden bodrogközi versenyzőnek” – nyilatkozta az Új Szónak Sirokman.

Kimondottan jól tartották magukat a királyhelmeciek a női mezőnyben is, mindkét távon a mezőny első felében végeztek. Id. Borisza Brigita vezetőségi tag 10 km-en indult: „Egy évvel ezelőtt is itt voltunk. Ebben a csodálatos környezetben nem lehet nem célba érni, már a látvány is erőt ad, előre visz, jobb teljesítményre ösztönöz. Attilához hasonlóan szívből gratulálok minden bodrogközinek, aki elindult a versenyen, a dobogósoknak külön is. Remélem, jövőre újra itt leszünk és újfent egy sikeres éjszakai futást ünnepelhetünk majd” – mondta Borisza.

EREDMÉNYEK
Tokaj by Night Run

10 km, 169 résztvevő:

1. Sirokman Attila (Királyhelmeci Kocogók) 44:12, 2. Szőcs József (Vámospércs) 45:38, 3. Szilágyi Tamás (Jánkamajtis) 46:05... 63. Kovács Andrea 1:00:06... 76. Zdibák Kristóf 1:02:08... 122. Varkonda Dávid 1:09:16, 123. id. Borisza Brigita 1:09:17 (mind a négyen Királyhelmeci Kocogók) ... 155. Szabó Szilvia (Zétény) 1:16:15.

5 km, 384 résztvevő:

1. Sáfrányos Péter (Sárospatak) 21:04, 2. Szabolcs Balázs (Göd) 21:35, 3. Rehócsin Flóra (Budapest) 21:39... 188. Compoly Renáta 35:20, 189. Kiss Alica 35:22 (mindketten lelesziek) ... 234. Mudr. Stefán Balogh Melinda 37:52, 235. ifj. Borisza Brigita 37:52... 255. Sirokman Anikó 38:55... 278. Kovács László 40:13... 280. Borisza István 40:14 (mind Királyhelmeci Kocogók).

forrás: ujszo.com