Óváron nem dőlt el semmi

Hétvégén a régió két legfontosabb rangadóját Nagykürtösön és Óváron rendezték

Az V. liga 23. fordulójának slágermérkőzését Nagykürtösön rendezték, ahová a bajnokaspiráns, de az utóbbi hetekben többször megbotló cserpatakiak (Osrblie) látogattak. A harmadik helyen tanyázó hazaiak az egykori óvári Máč góljával már a 7. percben vezetést szereztek, de a feljutásra ácsingózó vendégek gyorsan más fokozatra kapcsoltak, s a 29. percben már 3:1 arányban vezettek. A második félidő elején lőttek még egy gólt, így sima 4:1 arányú győzelmet arattak. De a bajnoki cím még nem dőlt el, az őket üldöző losonctamásiak ugyanis Málnapatakra (Málinec) utaztak, ahol Dobiáš és Dobročka góljaival 27 perc alatt lerendezték a hazaiakat.

Sajnos folytatta nagyon gyenge sorozatát a ragyolci csapat is, amely ezúttal Gyetván kapott ki 4:1 arányban. 2:0 után Molnár még szépíteni tudott, de a hazaiak további két góllal válaszoltak a ragyolciaknak, akik ezzel egyre mélyebbre zuhannak a tabellán. A már kiesett tornaljaiak a tótgyarmatiakat fogadták, s a mérkőzésre kilátogató 350 néző ezúttal nem is csalódott a kedvenceiben, bár Péter góljával a vezetést már a 4. percben megszerezték a vendégek.

A hazaiak szép lassan felőrölték a tótgyarmatiakat, brazil idegenlégiósuk a félidő második felében egyenlített, majd a vezetést is megszerezte, míg a második félidő elején be is biztosította a hazaiak győzelmét (3:1).

Két fordulóval a vége előtt a cserpatakiak 57 ponttal vezetik a mezőnyt a két ponttal kevesebbet begyűjtött losonctamásiak előtt.

A harmadik helyen helyet cserélt a breznóbányai és a nagykürtösi csapat, előbbi 43, utóbbi 41 pontot szerzett eddig. Sajnos, további csapataink a mezőny alsó felében találhatóak, a tótgyarmatiak 29 ponttal a kilencedikek, a ragyolciak 20 ponttal a tizenkettedikek, s győzelmük ellenére 13 ponttal a sort a tornaljaiak zárják az utolsó helyen.

A 24. forduló mérkőzéseit június 2-án, vasárnap rendezik 17.30 órától, a ragyolciak a tornaljaiakat, a tótgyarmatiak a zólyomlipcseieket (Slovenská Ľupča), a losonctamásiak pedig a gyetvaiakat fogadják, s odahaza játszik a cserpataki együttes is, mégpedig a selmecbányaiakkal.

A VI. liga 24. fordulójának a rangadóját a harmadik helyezett óváriak otthonában rendezték, ahová a listavezető felediek látogattak. Igazi hatpontos mérkőzés volt ez, főleg a felediek számára, akik ádáz harcot vívnak a bajnoki címért az ipolynyékiekkel. Nos, a találkozó álomszerűen indult a felediek számára, hisz Andrási és Bálint góljaival a 21. percben már 2:0 arányban vezettek. S ez állt az eredményjelző táblán a szünetben is. De a második félidőben az óváriak – akiknek a színeiben két volt feledi játékos is játszott –, Fehér és Golian találataival kiegyenlítettek. Maradt is a 2:2, s a felediek is maradtak az első helyen, de mivel az ipolynyékiek sima, 4:0 arányú győzelmet arattak az alsósztregovaiak ellen, immár csak jobb gólkülönbségükkel előzik mg őket. Az alsósztregovaiak elleni győzelemből Nemčok három góllal vette ki a részét, míg a hazaiak utolsó gólját Skabella szerezte. A csábiak Nyustyára utaztak, s bár Balga Dominik első félidő hajrájában szerzett góljával a vezetést is megszerezték, de a hazaiak a második félidőben három góllal válaszoltak, így a csábiak pont nélkül távoztak az észak-gömöri kisvárosból.

Első győzelme megszerzésére készült az ajnácskői együttes, amely ugyan három gólt is lőtt, pontot mégsem szerzett. A vendégek a 19. percben már 2:0 arányban vezettek, s bár Danyi és Radics góljaival a hazaiak viszonylag gyorsan kiegyenlítettek, de a mesterhármasig jutó Husanica a második félidőben alaposan elrontotta a hazaiak jókedvét, s Illés gólja már csak szépségtapasz volt a hazaiak számára.

Két fordulóval a vége előtt a felediek és az ipolynyékiek is 47-47 pontosak, míg az óváriak 40 ponttal állnak a harmadik helyen.

A csábiak 36 ponttal állnak az ötödik, az ipolybalogiak 32 ponttal a hetedik helyen, míg az ajnácskőiek továbbra is két ponttal állnak az utolsó helyen.

A 24. forduló mérkőzéseit itt is egy időpontban rendezik meg, mégpedig június 2-án vasárnap 17.30 órai kezdettel. A felediek a nyustyaiakat fogadják, míg az ipolynyékiek Bozitapusztára (Buzitka) látogatnak. Az ipolybalogiak az ajnácskőiekekel mérkőznek, a csábiak a lónyabányaiakkal, míg az óváriak a tiszolciak otthonába látogatnak.

forrás: szurkolo.sk