Rimaszombatban folytatódott a tavaszi bohózat

A III. ligában ezúttal is másodhegedűs szerepre kárhoztatták a losonciakat és a fülekieket, egyedül a rimaszombatiak szereztek pontot odahaza a kassaiak ellen

Fotó: Gecse Attila

A III. ligában a 28. forduló mérkőzéseire került sor, s folytatódott a gömöri-nógrádi csapatok vesszőfutása. Amíg az előző fordulóban pontot sem szereztek, most legalább a rimaszombatiak jóvoltából egy pont összejött, a kálnóiak várható héthársi (Lipany) veresége mellett a fülekiek és a losonciak kiábrándító játékkal és háromgólos vereséggel zártak.

Rimaszombatban folytatódott a tavaszi bohózat, a nemrég két meccsre kényszerszabadságolt Bari Jenő egy meccsre visszatért, de a bártfai zakó után végleg lapátra tette a klub vezetése, s a hátralévő három meccsre Peter Petrán játékosedzőt bízta meg a csapat felkészítésével. Ősszel még a batyiak 3:1 arányban győztek Kassán, most fura mód mégsem ők voltak az esélyesebbek.

A kassaiak épp az előző fordulóban előzték meg a rimaszombatiakat a táblázaton, s az utóbbi időben kiegyensúlyozott középcsapat benyomását keltették. Batyiban a bajnokság végére a rózsahegyi focisták is elfogytak (csak egy maradt hírmondónak), így az idei évadban először fordult elő, hogy a hazaiak kapuját hazai játékos védte, a mindössze húszéves tornaljai Kotrík személyében.

A szép idő ellenére vagy talán épp azért a nézők sem tolongtak, mindössze kétszázan voltak kíváncsiak a találkozóra, amely kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, s mindkét csapatnak akadtak helyzetei. Gól mégiscsak tizenegyesből született, az első félidő rájátszásában Gembický szerezte meg a vezetést a hazaiak számára, de 15 perccel később a kassaiak ugyancsak büntetőből egyenlített.

A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható, a batyiak tavaszi mindössze hatodik pontjukat szerezték (ősszel 30 pontig jutottak), s immár tíz mérkőzés óta nyeretlenek. Az évad végére kilyukadt a füleki lufi is, a múlt fordulóig veretlen fülekiek sorozatban második vereségüket szenvedték el, s az otthoni, héthársiaktól elszenvedett kulcsfontosságú mérkőzés után ezúttal Varannóban (Vranov nad Topľou) hagyták a három pontot, de a 0:3 mellett elsősorban a kiábrándító játék volt feltűnő, a rossz nyelvek szerint ahogy Rimaszombatban, Füleken is nagyon rossz a hangulat az öltözőben manapság.

A varannóiak már az 5. percben vezetést szereztek tizenegyesből, s végig ők uralták a játékot, és a 49. percre ki is alakult a végeredmény.

A losonciak és a kálnóiak már eleve úgy léptek pályára, hogy nem eshetnek ki a bajnokságból, de amíg a kálnóiak tisztes játékkal 2:0 arányban kaptak ki a még a feljutásról le nem mondott héthársiak otthonában, addig a losonciak alaposan megfáztak Veszelén (Oravské Veselé), ahol 4:1 arányú vereséget szenvedtek.

Pedig Berky 20. percben lőtt góljával még vezettek is, de a hazaiak még az első félidőben kiegyenlítettek. A második félidő elején Ufrla szerencsétlen öngólja szertefoszlatta a losonci pontszerzési álmokat, s csúnya vereségbe szaladt bele Tomáš Boháčik legénysége. Az edző több játékos felelőtlen hozzáállásáról beszélt a mérkőzés végén, sajnos, ez mindegyik csapatunkra vonatkozik.

Születtek fura eredmények is a hétvégén, a szinnaiak (Snina) csak nagy nehezen gyűrték le (1:0) az utolsó helyen álló felsővízközieket (Svidník), míg a tavasszal sokáig a batyiakhoz hasonlóan rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó sztropkóiak (Stropkov) kiütéses, 7:0 arányú győzelmet arattak Szepesváralján (Spišské Podhradie) amivel megerősítették vezető pozíciójukat a tabellán. Igaz, mivel az eperjesiek maradtak a II. ligában, ezzel eldőlt, hogy ők már nem juthatnak fel a kieső iglóiak helyére, akik egy év után távoznak a II. ligából. Mivel az őket üldöző ólublóiak szabadnaposak voltak, két fordulóval a vége előtt még mindig minden lehetséges. A sztropkóiak 53 ponttal vezetik a mezőnyt az 50 pontos ólublóiak és a 48 pontos héthársiak előtt (A fülekiek, a rimaszombatiak és a losonciak egymás után sorakoznak a tabellán a 7-9. helyen 40-36-33 ponttal, míg a kálnóiak a 12. helyen állnak 30 ponttal). De a héthársiaknak már csak egy mérkőzésük van hátra, június elsején szombaton Losoncra utaznak.

Az utolsó két forduló mérkőzései egy időben kezdődnek, s mindkét fordulót szombaton rendezik 17.00 órai kezdettel. A kálnóiak a varannóiakat, a fülekiek a szinnaiakat fogadják, míg a rimaszombatiak az utolsó, felsővízköziek otthonába látogatnak)

forrás: szurkolo.sk