A Somorja nyerte a fakócsapatok küzdelmét

Gólzápor a Pomléban, az STK legyőzte a Slovan B csapatát

Úgy, mint egy hete a DAC a Niké Ligában, a fakócsapatok küzdelmét is a csallóközi csapat nyerte meg. A MonacoBet II. fociliga 28. fordulójában az STK 3:2-re legyőzte a Slovan B együttesét.

Szomorúan kezdődött a vasárnapi focimatiné a Pomléban. A jelenlevők a találkozó előtt egyperces néma csenddel emlékeztek meg a tragikusan elhunyt komáromi focistáról, Petrók Lilláról. Bizony, jó pár labdarúgó és szurkoló szeme könnyes lett...

Jól kezdték a találkozót a somorjaiak, akiknél sérülés miatt hiányzott Angyal Botond és Lucas Leginus, illetve az eltiltott Zoran Záhradnik. A 6. percben Csóka Bálint elé pattant a labda, aki kilőtte a jobb alsó sarkot – 1:0. A találatnak külön örültek a legközelebbi hozzátartozói is: édesanyja, testvére Emma és barátnője Rebeka. Minden somorjai találkozón jelen szokott lenni sógorjelöltje, Németh Tamás is, de ő érthető okok miatt hiányzott a Pomléból: a komáromi játékos a „fárasztó” tőketerebesi hazaautat pihente ki.

Jó színvonalú volt a találkozó. A Slovan igyekezett egyenlíteni, azonban inkább a somorjaiak lábán járt gyakrabban a labda. A 21. percben Matija Krivokapic ügyesen ért a labdához, pár centiméter hiányzott az újabb hazai gólhoz. Nemsokára meghűlt a vér a 432 néző ereiben. Alexander Tóth és Filip Raška ütköztek fejjel. Mindenki a segítségükre sietett, végül ,,csak” felszakadt a bőr a fejükön. Azonban mindkét játékost le kellett cserélni. Nemsokára Krivokapic is vérző fejjel hagyta el a játékteret, de később turbánnal a fején (négy öltéssel húzták össze a szemöldöke felett szétszakadt bőrt) visszatért.

Jól kezdődött a hazaiak számára a második félidő is. Nino Žiga remekül száguldott el a jobb oldalon, keresztbelőtt labdáját Csóka Bálint juttatta a kapuba – 2:0. Nemsokára nagyot hibázott a hazai Nathan és Horváth Attila, és Martin Mišovič előtt már csak az üres kapu tátongott – 2:1. Gyorsan érkezett a hazai válasz, Fellipe kilőtte a bal felső sarkot – 3:1. Az utolsó negyedóra elején úgy tűnt, hogy hibázott Tomáš Marsal játékvezető, és az ellenakcióból Martin Kušnír szépített – 3:2.

A vendégek igyekeztek egyenlíteni, de gólt a hazaiak szerezhettek volna. Azonban sem Stanislav Olejník, sem Matúš Kucman nem értékesítették nagy helyzeteiket.

,,Nagyon örülök, hogy két gólt szereztem, és főleg azért, hogy nyertűnk és felléptünk a 11. helyre. Kicsit szomorú vagyok, mivel jövőre csak egy magyar csapat marad a másodosztályban. De természetesen gratulálok a komáromiaknak a feljutáshoz” – nyilatkozta az Új Szónak Csóka Bálint,

forrás: ujszo.com