Az ipolynyékiek balról előzték a feledieket

A nógrádi VI. ligában hosszú idő után őrségváltásra került sor az élen, az ipolynyékiek megelőzték az ismét otthon botló feledieket, de ez utóbbi csapat egy mérkőzéssel kevesebbet játszott

A VI. liga 19. fordulójában a felediek és az ipolynyékiek is odahaza játszottak, de mindkét csapat rapszodikus játéka miatt bizonytalan volt, mit is érnek el hazai pályán. A felediek legutóbb az ipolybalogiaktól szenvedtek váratlan vereséget, s a bozitapusztaiak (Buzitka) elleni mérkőzés is rémálomként indult a számukra, hisz a vendégek a 32. percben már 2:0 arányban vezettek.

A hazaiak a második félidőben mindent megtettek, hogy az eredményt megfordítsák, a félidő közepén négy perc alatt kiegyenlítettek (előbb Trizna szépített, majd Šťavina tizenegyesből kiegyenlített), de a mintegy 200 néző hiába várt a győztes hazai gólra, s mint utólag kiderült, az bizony a felediek vezető helyébe került, ugyanis az ipolynyékiek hazai pályán esélyt sem adtak a tiszolciaknak, s 5:1 arányban elgázolták őket, s ezzel a győzelemmel átvették a vezetést is a tabellán. Az ipolynyékiek góljain Nemčok (2), Súth, Nagy és Skabella osztoztak.

Kínos meglepetésben volt viszont részük az óvári szurkolóknak, hisz csapatuk odahaza kapott ki 2:1 arányban az alsósztregovaiaktól. Kliment szokásos gólja már csak a szépítésre volt elég,  s bizony ez azt is jelentette, hogy az óváriak – ha ideiglenesen is – lecsúsztak a dobogóról. A megingásukat ugyanis kihasználta a csábi alakulat, amely Balga Dominik mesternégyesével 4:0 arányban lelépte az újonc jolsvaiakat.

Fordulatos mérkőzést játszottak az ipolybalogiak az észak-gömöri Nyustyán, ahol Klinko és Nedaľa góljaival az első félidő után 2:0 arányban vezettek, de a hazaiak fordítani tudtak, s Gyurász 86. percben szerzett gólja legalább az egyenlítéshez volt elegendő (3:3). Hosszú idő után ismét „tisztességes” vereséget szenvedtek az egykor sokkal szebb napokat látott ajnácskőiek, akik az első félidőben még tartották a gól nélküli döntetlent Lónyabányán (Lovinobaňa), akik végül két gólig jutottak, így begyűjtötték a három pontot.

Győzelmükkel az immár 37 pontos ipolynyékiek átvettél a vezetést a 36 pontos felediek előtt. Őket a 32 pontos csábiak, a a 31 pontos óváriak, s a 29-29 pontos lónyabányaiak és ipolybalogiak követik. Az ajnácskőiek továbbra is egy szerzett ponttal zárják a sort.

Május elsején bonyolítják le a 18. fordulóból elhalasztott Alsósztregova–Feled mérkőzést, így győzelmük esetén a felediek visszavehetik a vezetést az ipolynyékiektől. A 20. fordulóban már május 3-án szombaton a jolsvaiak a feledieket, míg a bozitapusztaiak az óváriakat fogadják. Másnap 16.30 órától az ajnácskőiek a nagyrőceieket, az ipolybalogaiak a lónyabányaiakat fogadják, míg csábiak Tiszolcra utaznak.

forrás: szurkolo.sk