Drámai csatában győzött Komárom az éllovas ellen

A Spartak már 0-2-es hátrányban volt, de meg tudta fordítani a találkozót a Felsővízköz (Svidník) ellen.

A mérkőzést a 12. forduló előtt még a tabella élén álló vendégek kezdték jobban, az első szettet szinte végig vezetve nyerték meg. A másodikban úgy tűnt kezd belelendülni Komárom, de hiába volt ötpontos előnyük is, a végén 23-21-ről fordított a felsővízközi Slávia és kétjátszmás előnybe került.

A harmadik szettet újra a komáromiak kezdték jobban, de a végjátékra hatalmas küzdelemre késztette őket a vendégcsapat. Robin Pělucha csapata hárított négy mérkőzéslabdát, miközben el is hibázott öt játszmalabdát, de a hatodikat beütve megmenekültek a 0-3-as vereségtől. Ritkán láthatóan hosszú volt a játékrész, a Spartak 34-32-re nyert.

A folytatásban kiegyenlített játékot hozott a negyedik játszma, bár többet volt az előny a Duna-partiaknál, akik a végén el is húztak és 25-21-el egyenlíteni tudtak. Következhetett a rövidített utolsó szett, amelyet ebben a szezonban korábban egyszer sem tudott megnyerni a Selye János Egyetem csapata.

Most sikerült kihasználni a lélektani előnyüket Tarabuséknak, és bár négypontos hátrányból még visszajött a Slávia, végül alulmaradt a több, mint kétórás csatában. Komárom hatodik győzelmét aratta a szezonban és húsz pontjával jelenleg a hatodik helyen áll. A Felsővízköz vereségével lecsúszott az élről. Jelenleg a Miava az első 27 ponttal, míg Privigye és a felsővízközi csapat is 24 egységgel áll mögötte.

Edymax Extraliga, 12. forduló:

VK Spartak UJS Komárom-TJ Slávia Svidník 3-2 (23-25, 23-25, 34-32, 25-21, 15-13)
Komárom, 70 néző, v.: Kovač, Vaško

"A mi oldalunkról nézve újra egy küzdelmes mérkőzést játszottunk az utolsó labdamenetig. Az összecsapás alatt követtünk el néhány hibát, mind taktikait, mind tehchnikait, de végre meg tudtunk nyerni egy tie breaket. Remélem, hogy ez után folyamatosan javulni fog a teljesítményünk" értékelt a találkozó után a Spartak edzője, Robin Pělucha.

Peter Tholt, a vendégek mestere így nyilatkozott: "Ezen a meccsen a szettek végei döntöttek. A harmadik játszmában nem használtuk ki a mérkőzéslabdákat, az ötödikbenvesztett helyzetből, 4-8-ról még visszajöttünk, lehet vezethettünk is volna. De ma ez sajnos nem jött össze."

Fotó: facebook.com/VKSpartakKomarno