Idegenben kaptak ki hatodjára a somorjaiak

Somorja női kosárcsapata 2 győzelemmel és 6 vereséggel a negyedik helyen áll.

A somorjai hölgyek október végén aratták első győzelmüket a Besztercebánya ellen, majd egy vereség következett a kassiak vendégeként, hogy aztán újra győzzenek a pozsonyi Dubček csapata ellen. A sorminta alapján a Pöstyén (Piešťany) otthonában egy újabb vesztes meccsnek kellett következnie szombaton, és sajnos ez így is lett.

A papírforma is a hazaiak mellett szólt, hiszen eddig mindössze két vereség áll a nevük mellett. Somorja ennek ellenére az első három játékrészben tartotta a lépést ellenfelével. Az első két negyedet csak három-három ponttal nyerték meg a pöstyéniek, míg a harmadik tíz perc döntetlennel ért véget. A záró játékrész előtt 47-41 volt az állás. Ekkor viszont megrázták magukat a hazaiak és szoros védekezésük meghozta a gyümölcsét. A Pöstyén végül 62-49-re múlta felül a somorjaiakat.