A királyhelmeci öregfiúk dobogóra álltak Debrecenben

Kis híján csúcsra értek a helmeciek a II. Barátság-kupa elnevezésű labdarúgótornán

Mindössze egy gól és egy perc választotta el a végső tornagyőzelemtől a királyhelmeci öregfiúk csapatát a Debrecenben zajló II. Barátság-kupa elnevezésű labdarúgótornán.

A kis- pályán, salakon játszott mérkőzések 1x20 percig tartottak és a csapatok 4+1-es felállásban léptek pályára. A tavalyi évhez hasonlóan most is a „cívisváros” adott otthont ennek a sportrteseménynek.

A királyhelmeciek első találkozójukon egy másik bodrogközi kihívóval, Bély alakulatával szemben játszottak, s 2:0-s győzelemmel zártak. A következő fordulóban a békéscsabai gárda volt az ellenfél. A viharsarkiak elleni mérkőzés végén 1:1-es eredmény után vonultak le a játékosok a pályáról. Végül következett a hazaiak elleni összecsapás, amely szintén 1:1-es eredménnyel zárult.

Bányácski Kornél, a csapat vezetője így értékelt az Új Szónak: „Mindig, mindenki számára elkeserítő az, ha az utolsó pillanatokban kap egy olyan gólt, amely a végső sorrendet dönti el. De hát ilyen a labdarúgás, ilyen a sport. Az utolsó sípszóig küzdeni, összpontosítani kell. Valahol mégiscsak hibát követtünk el, de ennek ellenére elégedett vagyok, hiszen helytálltunk. Mindezt igazolja az is, hogy sorainkból került ki a legjobb játékos, Sipos Zoltán személyében (71), valamint a legjobb góllövő is a mi futballistánk, Kastély Csaba (51) volt, aki 4-szer volt eredményes. Az elmúlt esztendőben az utolsó helyen végzett a csapat, bár, akkor is éppen csak lemaradtunk a dobogóról, apróságokon múlott, hogy odaérjünk. Most tehát egy hatalmas lépést tettünk előre, panaszra nem lehet okunk. Szívós ellenfelekkel játszottunk szoros mérkőzéseket. Összességében eredményesen helytálltunk. Ami pedig ittlétünket illeti, ismételten egy szívélyes, baráti fogadtatásban volt részünk. Remélem, ez jövőre is ugyanígy megmarad, ismét találkozunk, s újfent jó eredménnyel távozunk. A csapat és a magam nevében ezúton is hálás köszönetet mondunk a szervezőknek a színvonalas szervezésért, rendezésért a társaságban eltöltött kellemes percekért.”

forrás: ujszo.com