Nyitrabányán kapott ki a komáromi kosárcsapat

Az MBK Rieker COM-therm Komárom szűk kerettel is közel volt a sikerhez szombaton.

A komáromiaknál sérülés miatt továbbra sem állt Vržina mester rendelkezésére Lukáš Bolek, Nini Gabrijel, Svetozar Stamenković és Boban Tomić. Továbbá nem volt már ott a csapattal Deondre Ray és Bradley Hayes, akik vízumproblémák miatt már az országot is elhagyták, míg az új igazolás csak a következő héten csatlakozik társaihoz. Az MBK így hét bevethető játékossal küzdött idegenben, akik közül négyen is több mint harminc percet töltöttek a pályán.

Ennek ellenére nagyon szorosan alakult a találkozó, az első tíz perc után 19-18 volt az állás. A nagyszünetre szintén nem volt nagy a különbség, így még akkor is lőtávolban voltak a vendégek. 50-45 után a harmadik negyedet öt ponttal meg is nyerték Bowmanék és kiegyenlítették az állást. Bő három perccel a vége előtt 78-78-at mutatott az eredményjelző, ez után viszont a Nyitrabánya (Handlová) játékosai összekapták magukat és talán pihentségüknek is köszönhetően behúzták a mérkőzést, a végeredmény 89-84.

"Elsősorban szeretnék gratulálni az ellenfélnek a megérdemelt győzelméhez. A hazaiak egy kicsivel jobbak voltak, de nem kell szégyenkeznünk a játékunk miatt. Le a kalappal a hazaiak játékosai előtt, akik jó időben szereztek fontos kosarakat. Mi sok hiányzóval álltuk fel, így büszke vagyok a fiatal játékosainkra Branislav Pipíškára és Filip Halmešra. Hozzájuk csatlakoztak a többiek is a kispadról és remek munkát végeztek a pályán. Talán a leginkább Halmeš fejlődése tölt el örömmel. Persze nyerhettünk is volna, sajnálom, hogy nem sikerült. Szeretnék még köszönetet mondani a nyitrabányai közönségnek, akik nem okoztak csalódást és melegen fogadtak" – nyilatkozta a korábban a Nyitrabányában is szereplő Nenad Miloševič.

"Először szeretnék gratulálni a Nyitrabányának. Mindkét oldalon egy harcos teljesítményt láthattunk. Egészségügyi proglémáink vannak, amiket próbálunk megoldani. Hiányzik négy kulcsjátékosunk. A legnagyobb gondot abban látom, hogy az edzéseken nem tudunk 5 az 5 ellen gyakorolni. A meccsen a legfontosabb az volt, hogy csapatként játszottunk. Szeretnék köszönetet mondani minden csapattársamnak ezért. A hazaiak a végén fontos triplákat dobtak, amelyek győzelemhez segítették őket. Legközelebb hazai közönség előtt fogadjuk Lévát. Szerdán így nagyon nehéz meccs vár majd ránk, de felkészülünk rájuk. A hét elején már Williams is csatlakozik hozzánk, remélem tudja majd segíteni a csapatot" – olvasható a basketliga.sk portálon Halmeš nyilatkozata.

Szlovák férfi kosárlabda bajnokság:

MBK Baník Nyitrabánya-MBK Rieker COM-therm Komárom 89-84 (19-18, 31-27, 15-20, 24-19)
Nyitrabánya, 780 néző, v.: Fuska, Lamoš, Holländer

Baník: Jankovič 25, Mrviš 18, Mitrovič 17, Baltus, Petráš (Radukič 22, Jašš 3, Dolník 2, Halada 2)
Komárom: Halmeš 21, Miloševič 20, Bowman Jr. 19, Djordjevič 9, Pipíška 8 (Marchyn 5, Stojanov 2)

Fotó: mbkhandlova.eu