Dunaszerdahelyen maradt a Csallóközi kupa

A dunaszerdahelyiek ismét otthon tartották a méretes vándorserleget

A házigazdák újabb diadalával fejeződött be a Dunaszerdahelyi Birkózóklub hagyományos nemzetközi tornája, a Csallóközi Kupa 11. felvonása.

Az eseményen a dunaszerdahelyi városi sportcsarnokban Csehország, Magyarország, Románia és Szlovákiai 29 klubjának 192 versenyzője szabadfogásban küzdött az érmekért.

„Minden hadra fogható versenyzőnek bizonyítási lehetőséget kínáltunk. A nemzetközi porondon újabb tapasztalatokat, temérdek érmet szereztek. Az eredménylista is ezt tanúsítja: a mieink 11 elsőséggel, 6 ezüst- és 4 bronz- éremmel kerültek rivaldafénybe. Éremgyűjteményünknek és a további pontot érő helyezéseknek köszönhetően klubunk címvédőként ismét a legjobbnak bizonyult a csapatversenyben. Egyébként két korosztályos válogatottunk, nevezetesen Hegedűs Attila és Rajkovics Zsombor számára ez a viadal a felkészülés egyik állomása volt az U15-ös korosztály júliusi, kaposvári Európa-bajnokságára. A rendezvényen jelen volt a Szlovák Birkózószövetség elnöke, Ján Karšňák, aki elismeréssel nyilatkozott a szervezésről, a szőnyegcsaták színvonaláról. A rendezőgárda remekül helytállt. A külföldi klubok tisztségviselőinek visszajelzése alapján szíves vendéglátásból (is) jelesre vizsgáztunk”
– értékelte a hagyományos tornájuk legfontosabb ismérveit Hakszer Roland, a Dunaszerdahelyi birkózóklub elnöke.

A rangos megmérettetésen egyébként vásárúti, füleki, rimaszombati versenyzők is felállhattak a dobogó legfelső fokára, de gútai birkózóknak is jutott érem.

forrás: ujszo.com