Holman vezetésével jutott tovább a Slovan

A pozsonyi gárda idegenben is legyőzte koszovói ellenfelét, a következő körben az ír bajnok vár rá.

A 2-1-es hazai siker után idegenben 2-0 arányú győzelmet aratott a Slovan Bratislava a koszovói Feroneliki ellen az Európa Liga második selejtezőkörének visszavágóján, ezzel magabiztosan jutott be a következő fordulóba.

A pristinai mérkőzésen főszerepet vállalt Holman Dávid: a magyar válogatott középpályás a 19. percben előbb gólpasszt adott Vernon Morlacchinak, majd az 54. percben ő maga állította be a végeredményt. Az egykori ferencvárosi játékost a 68. percben lecserélte edzője, honfitársát, Guzmics Richárdot viszont nem is nevezte a mérkőzésre. Annak ellenére sem, hogy a szlovákok két szerb légiósa, Dejan Drazics és Alekszandar Csavrics politikai okok miatt nem kívántak pályára lépni a koszovóiak ellen.

A Slovan a következő selejtezőkörben az ír bajnok Dundalk ellen mérkőzhet meg.

Az EL második selejtezőkörének visszavágóin csütörtökön további két felvidéki gárda is pályára lép. A Dunaszerdahelyi DAC 2-1-es hazai vereség után próbálkozhat meg fordítani a görög Atromitos ellen egy igazi magyaros összecsapáson. Az első találkozón a hazaiak színeiben Kalmár Zsolt és Vida Máté végig a pályán volt, Vida Kristopher pedig a 30. percben állt be – és lőtt gólt öt perccel a később. A másik oldalon Megyeri Balázs állt a kapuba, Ugrai Roland pedig a kispadról nézte végig a találkozót.

A nagyszombati Spartak Trnava 2-0-ás idegenbeli vereséget követően hazai pályán próbál meg fordítani a bolgár Lokomotiv Plovdiv ellen. A nagyszombatiaknál az odavágón a kolozsvári Bogdan Mitrita nem kapott lehetőséget – szemben az eddig lejátszott két bajnokival.

fotó: skslovan.com