Nagy győzelmet arattak a szerdahelyi kézis lányok

A HC DAC Dunaszerdahely a szlovák bajnok nagymihályi Iuventát múlta felül.

A csallóközi hölgyek a szlovák bajnokot fogadták hazai pályán. A jóval veretesebb nevekből álló vendégek legutóbbi két mérkőzésükön csak egy pontot gyűjtöttek, de így is ők voltak a favoritok. A meccs az első negyedórában kiegyenlített játékot hozott. Az egy-egy gólos dunaszerdahelyi előnyt rendre kiegyenlítették a nagymihályiak. 7-7 után azonban Straka Mária, Lelkes Lilla és Rajnohová Monika találataival háromra nőtt a két csapat közti különbség. A szünetig tovább növelték előnyüket a sárga-kékek, 16-10 volt az állás 30 perc után.

A második félidőben igyekezték csökkenteni hátrányukat a bajnok játékosai, de a Bízik Boglárka vezette DAC  őrizte előnyét és a hatból kettőt meg is tartott a végére. A Dunaszerdahely ezzel megszerezte második győzelmét a cseh-szlovák bajnokságban és jelenleg a 10. helyen áll a tabellán.

MOL Liga, 8. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-Iuventa Nagymihály 26-24 (16-10)
Dunaszerdahely, 212 néző, v.: Jánošíková, Sivák

Hazai gólszerzők: Lelkes Lilla 1, Bízik Boglárka 10, Kozma Dominika 3, Straka Mária 2, Demeter Virág Orsolya 2, Rajnohová Monika 5, Bugár Cintia 3

Fotó: facebook.com/mskds