Hat érmet hoztak Gútáról az IPPON karatésai

Gúta adott otthont a Nyugat-szlovákiai Karate Szövetség ifjúsági bajnokságának és a felnőtt Nyugat-szlovákiai Kupa 4. Fordulójának

A versenyen 23 klub 218 indulója versenyzett, 207-en mutattak be formagyakorlatot, míg küzdelemben 223-an mérették meg magukat. A dunaszerdahelyi IPPON Karate Klubot 8 versenyző képviselte, hat érmet begyűjtve.

A klub legfiatalabb indulója, Czajlik Zsóka bronzérmes gyakorlatot mutatott be a 6-7 évesek közt. A 10-11 évesek közt Czajlik Kinga katában ezüstöt, kumite -35kg-ban pedig bronzot szerzett. A 10-11 évesek fiú indulói szintén derekasan helytálltak, Jakoczi Marián a korcsoportban 3. helyet, a 12-13 évesek közt pedig 5. helyet érő gyakorlatot mutatott be, míg Kocsis Markó a fiatalabb korcsoportban 5. helyet szerzett katában, +40 kg-os kumiteban pedig szintén az 5. helyen végzett.

Lakatos René a 12-13 évesek közt +55 kg-ban az 5. helyig küzdötte magát, Šudyová Lucia pedig szintén 5. helyen végzett a 14-15 évesek közt katában.

A felnőttek közt Csiba Dávid tartott bronzot érő bemutatót, a senior +55 évesek közt pedig a klub vezetője, Csiba Tibor szerzett aranyat.

Forrás: dunaszerdahelyi.sk