II. labdarúgóliga, 27. Forduló összefoglaló

Emberhátrányban döntetlenezett a KFC, bukott az STK

Cséfalvay Á. András illusztrációs felvétele

A Slovan-fakó elleni hazai összecsapáson folytatódott a Radványi-legénység tavaszi veretlenségi sorozata. A „violák” már a meccs elején vesztésre álltak, Németh Tamás egyenlített, néhány perccel később piros lapot kapott, de a társak emberhátrányban begyűjtötték a pontot.

Vasárnap délelőtt nem termett babér a somorjaiaknak. Szolgai góljával ugyan vezetést szereztek a csallóköziek, de a tőketerebesiek egyenlítettek, a hajrában, emberelőnyben, a három pontot érő találatot is begyűjtötték. A 81. percben Bahi második sárgája után a piros lapot is megkapta. A forduló érdekessége, hogy a komáromiak és a somorjaiak 10 emberre fogyatkoztak a meccs hajrájában.

Csökkent a Tatran Prešov előnye, az éllovas játékosai szombaton a récseiek elleni találkozón gólképtelenek voltak.

A kassai FC teljesítette az elvárásokat, immár karnyújtásnyira van legnagyobb riválisától.

A 27. forduló eredményei:

FK Pohronie–Spartak Myjava 0:4 (0:3), g.: Štefánek (10.), Cisár (14.), Tancík (36.), Legnani (79.).
KFC Komárom–Slovan Bratislava B 1:1 (0:1), g.: Németh (67.), ill. Božík (11.).
Tatran Prešov–FK Rača 0:0.
FC Košice–MŠK Púchov 2:0 (2:0), g.: Mizerák (14.), Pačinda (27.).
FK Humenné–FK Dubnica nad Váhom 3:1 (1:0), g.: Song (22.), Diamé (77.), Maťaš (90.), ill. Babovič (50.).
FC STK 1914 Somorja–Slavoj Trebišov 1:1 (1:1), g.: Szolgai (17.), ill. Kolesár (39. – 11-esből), Gáll (86.).
FC Petržalka–MŠK Žilina B 2:3 (2:2), g.: Privrel (9.), Bobrovský (14.), ill. Bikoula (28., 63.), Galčík (34.).
MFK Dolný Kubín–MŠK Považská Bystrica 2:2 (0:2), g.: Budinský (82.), Amobi (86.), ill. Zuziak (27.), Gerebenits (30.).