Százvaiéknak hazai pályán sem ment

Az érmekért zajló küzdelmek nem találták jó formában a címvédő Rieker UJS egyetemi férfiröplabda-csapatát

Az érmekért zajló küzdelmek nem találták jó formában a címvédő Rieker UJS egyetemi férfiröplabda-csapatát, amely a bronzszéria második mérkőzését is simán, 3:0-ra elveszítette a Myjava ellen.

A hazaiak koncentrált játékkal kezdtek, nagyjából 3 ponttal vezettek egészen 23:20-ig. 24:22 után három szettlabdájuk is volt, de mind kihasználatlan maradt. A vendégek 25:25-re egyenlítettek, s utána nagy odafigyeléssel megszerezték a következő két pontot, és 25:27-tel zártak – 0:1.

Mindez lélektani szempontból rányomta bélyegét a következő két játszmára. A második szettben a myjavaiak pontjaik nagyobb részét a hazaiak ki nem kényszerített hibáiból szerezték. Szaporodtak az elrontott szervák, és az adogatásfogadások is nehezítették a pontot érő támadások megvalósítását. A vendégek 5:5 után fokozatosan elhúztak, és 7:11-nél már érzékelhető volt, hogy Kohúték nem tudják felvenni azt a ritmust, ami szükséges lenne a fordításhoz. A különbség egyre nőtt, és a végén lett a legnagyobb 14:25 – 0:2.

A myjavaiak, érezték, hogy lovon vannak, könnyedén röplabdáztak, s a harmadik szettnek már az első harmadában négy ponttal vezettek. A komáromiak igyekeztek velük lépést tartani, de minden játékelemben jobb volt a rivális. Végig tartották 3-4 pontos előnyüket. 25:22-re nyerve a jászmát. Ezzel az egyik fél három győzelméig tartó bronzsorozatban 2:0-ra vezetnek.

A súlyos sérüléséből felépült Kasperkevič is próbálta segíteni a komáromiaknak, de a nagy kényszerpihenő után ő sem tudta befolyásolni igazán a végeredményt.

A sorozat szombaton folytatódik Myjaván.

forrás: ujszo.com