Csak döntetlenre futotta a sereghajtó ellen

A komáromi liláknak be kellett érniük az egy ponttal a II. labdarúgóliga 25. fordulójában

Fotó: Karol Scholtz felvétele

A II. labdarúgóliga 25. fordulójában a komáromi KFC labdarúgócsapata nem kis meglepetésre csak 3:3-as döntetlent ért el az utolsó helyen tanyázó máriatölgyesiek ellen.

A mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban. Már a 2. percben egy ártalmatlan helyzetben Ganbayar fejéről a kapufa tövére pattant a labda. Az első kapura lövés Horodník nevéhez fűződik, aki a 7. percben a bal oldalról emelt gyengén Hodál kezébe. Az első igazi gólhelyzetre a 18. percben a balhátvéd Šurnovský érzett rá, aki a tizenhatos sarkától lőtt élesen a bal alsóba, és Hodál bravúrjára volt szükség, hogy 0:0 maradjon az állás. A játék képe alapján úgy tűnt, hogy a Duna-partiak előbb-utóbb betalálnak, mert a máriatölgyesiek az első 20 percben csak védekeztek.

A vendégek a 28. percben jutottak el először a hazaiak kapujának közelébe, amikor Adamec fejelt kapura. Bréda a labdát csak Marek Švec fejére ütötte, aki a hálóba bólintott – 0:1. A vendégek öröme nem tartott sokáig, a 32. percben Németh Tamás egy pontos passzal szöktette Pastoreket, aki hidegvérrel gurított a kapuba – 1:1. A hazaiak már az első félidőben nyugodtan eldönthették volna a meccset. A 34. percben Antal hajszállal fejelt fölé, a következő percben Druga lövése 18 méterről csak centiméterekkel ment mellé, a 41. percben pedig Pastorek fejesénél Hodál óriási bravúrral a léc fölé tornázta a labdát.

A hazaiak aktívabbak voltak második játékrészben is, az első negyedórában csak az ő támadásaik voltak igazán veszélyesek. A KFC kihagyott gólhelyzetei ráébresztették az egyre gyakrabban kontrázó vendégeket arra, hogy van keresnivalójuk Komáromban. Radványi Miklós, a komáromiak vezetőedzője a 62. percben hármas cserére szánta el magát, de a vendégek a meccs utolsó 25 percében egyre bátrabban és egyre gyorsabban támadtak. A hazaiak oldalán pedig a feszültség fokozódása volt érzékelhető. A támadók meddősége már a hátvédsort is arra sarkallta, hogy támadjanak. Támadtak is, de a 68. percben, egy vendégkontránál kevésnek bizonyult a hátul maradt két ember, és Adamec kilőtte a hosszú sarkot – 1:2.

Radványi Miklós edző a 80. percben a támadósorba beküldte Saláta Kornélt, aki egy perccel később Tóth Gábor hosszú beíveléséből a jobb alsó sarokba fejelt – 2:2. A vendégek a középkezdés utáni támadásából a 81. percben ismét megszerezték a vezetést. Bagrincev elhúzott a jobbszélen, betört a tizenhatosba és a bal alsó sarokba lőtt –2:3. A Duna-partiak a 89. percben Ganbayer beadásából Bayemi egy méterről végre bevette Hodál kapuját – 3:3.

Az egyenlítéssel a KFC megőrizte tavaszi veretlenségét. „Volt egy tucat gólhelyzetünk, abból hármat értékesítettünk. Sajnos a vendégeknek is ajándékoztunk három gólt a játékunkkal. Ez nem lett volna baj, ha legalább eggyel többet rúgunk” – összegzett Radványi Miklós, a komáromiak vezetőedzője.

forrás: ujszo.com