Az újonc otthonában kezdi a rájátszást a DAC

Az alapszakasz lezárása után ismertté vált a DAC menetrendje a rájátszásban

Mint arról beszámoltunk, szombat este befejeződött a Fortuna Liga alapszakasza. A dunaszerdahelyi DAC pedig újabb győzelmével megőrizte vezető helyét és a címvédő Slovan előtt végzett, ami egy izgalmas rájátszást ígér.

A csallóközi együttes egy góllal legyőzte a liptóiakat, így megtartotta első helyét a Slovan előtt a táblázaton. Nem kis meglepetésre két újonc is bekerült a felsőházba a Zólyombrézó és a Besztercebánya révén. Mivel a Zsolna az utolsó percekben megszerezte a három pontot a sereghajtó Liptószentmiklós otthonában, Bari Krisztián együttese is ott lesz a felsőházban.

A DAC elleni vereségével pedig a tavalyi ezüstérmes Rózsahegy kiszorult a legjobb hatból, így csak az alsóházban folytatják Domonkos Kristófék.

A hétvégén pedig már kezdődik is a rájátszás, ahol kettéválik a mezőny, az első hat helyezett a felsőházban, míg a 7-12. helyezett az alsóházban küzd a pontokért. A DAC számára a felsőházi rájátszás egy idegenbeli mérkőzéssel kezdődik az újonc Besztercebánya otthonában, ahol két DAC-játékos is kölcsönben szerepel, a horvát Andrija Balić és Martin Rymarenko.

Ezt követően pedig máris kerületi rangadó vár a sárga-kékekre, miután március 18-án a MOL Arénában fogadják a válogatott szünet előtt a Spartakot. A márciusi válogatott szünetet követőn április 1-én a DAC hazai pályán fogadja a Zsolnát, így a rájátszás második, illetve harmadik fordulójában is hazai pályán játszik a csallóközi együttes.

A legjobban várt DAC-Slovan rangadókra a rájátszás negyedik, illetve nyolcadik fordulójában kerül sor. Elsőként április 8-án a DAC utazik a címvédő Slovan otthonába, majd május 6-án a pozsonyiak Dunaszerdahelyen lépnek pályára. Jelen pillanatban a DAC előnye egy pont a címvédő Slovan előtt, míg a Nagyszombat hátránya már nyolc pont a dunaszerdahelyiek mögött.

A DAC menetrendje a 2022/23-as idény felsőházi rájátszásában:

1. forduló, március 12., vasárnap 17:30 ó: Besztercebánya-DAC (a Dajto TV élőben közvetíti)
2. forduló, március 18.: DAC-Nagyszombat
3. forduló, április 1.: DAC-Zsolna
4. forduló, április 8.: Slovan-DAC
5. forduló, április 15.: DAC-Zólyombrézó
6. forduló, április 22: Nagyszombat-DAC
7. forduló, április 29.: Zólyombrézó-DAC
8. forduló, május 6.: DAC-Slovan
9. forduló, május 13.: Zsolna-DAC