Jól hajrázott a KFC, ikszelt az STK

A hazai pályán kezdte a tavaszi szezont a honi második vonal mezőnyének két dél-szlovákiai klubja, a Komárom és a Somorja

fotó: FC ŠTK 1914 Šamorín

A csereként csatába avatkozott Tóth Gábor duplájával gyűjtöttök be a három pontot a komáromiak az alsókubíniak elleni tavaszi nyitányon. A Radványi Miklós vezetőedző által irányított alakulat gólfelelőse a párharc utolsó tíz percében két ízben is betalált a vendégek kapujába. A KFC sikerének, valamint a Myjava vereségének köszönhetően ismét dobogós helyen tanyázik.

Vasárnap délelőtt gól nélküli döntetlen került a jegyzőkönyvbe a Pomléban, ahol az STK futballistái a vágbeszterceiek elleni meccsen csupán a ziccerekig jutottak.

Vendéglátóként győzelemmel rajtolt el a kelet-szlovákia duó. Kassán a Pohronie elleni összecsapáson 1500 néző buzdította a hazaiakat.

A komáromiak a labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) negyeddöntőjében kedden a nagyszombati Spartakot, a somorjaiak szerda délután a Mol Arénában a bajnoki címvédő Slovant fogadják.

Eredmények:

KFC Komárom–MFK Dolný Kubín 2:0 (0:0), g.: Tóth Gábor (84., 90.). Tatran Prešov–FK Humenné 2:0 (1:0), g.: Dolný (24. – 11-esből), Vasil (46. – öngól).
FK Dubnica nad Váhom–MŠK Púchov 3:4 (0:2), g.: Isaac (50., 71.), Bílovský (62.), iill. Kopičár (3. – 11-esből), Mráz (37.), Holiš (82.), Poboril (90.).
FC Košice–FK Pohronie 2:0 (1:0), g.: Jakúbek (19.), Sagna (55.).
FC STK 1914 Somorja–MŠK Považská Bystrica 0:0.
FC Petržalka–FK Rača 0:1 (0:1), g.: Csánó (17.).
MŠK Žilina B–Spartak Myjava 3:2 (2:1), g.: Toman (33. – öngól), Krstic´ (42.), Kopas (67.), ill. Svatík (43.), Copko (89.).
Slavoj Trebišov–Slovan Bratislava B 1:4 (1:3), g.: Danko (6.), ill. Kušnír (18.), Chobot (19.), Koseček (34.), Hornyák (84.).

Forrás: parameter.sk