Újabb rangadó előtt a HC DAC

A dunaszerdahelyiek vezetősége újfent igyekszik remek hangulatot teremteni a rangadóra

Egy éve négy gólt lőtt a nagymihályiaknak Bízik Réka

A Vágsellyén aratott 21:26-os győzelem után szombaton 18 órától újabb rangadó vár a dunaszerdahelyi női kézilabdacsapatra, amely a nagymihályi Iuventát látja vendégül.

A HC DAC-nak volt miért visszavágnia a sellyei Duslónak, hiszen szeptemberben hazai pályán szenvedtek tőlük egygólos vereséget. Nemcsak a játékosok között volt azonban meg a bizonyítási vágy, a szurkolók is komolyan vették a rangadót, a lelkes hazai tábor méltó ellenfélre talált a szép számban elutazó csallóközi drukkerek személyében, akik végig biztatták csapatukat. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de nem tudták állandósítani 2-3 gólos előnyüket, sőt, a 14. percben Juhos Kata gólja után már 6:9 állt az eredményjelzőn. A félidő vége újra szorosabban alakult, a szünetben 13:14 volt az állás.

A második játékrész elején fordított a hazai gárda, de Élő Beatrixék gyorsan magukra találtak és a kapuban remekül teljesítő Magera Noémi, valamint a döntetlennél majd az utolsó percben is büntetőt hárító Gajdóczi Barbara vezetésével a kezükben tartották az irányítást és az utolsó tíz percben folyamatosan növelték előnyüket. Végül a dunaszerdahelyiek öt góllal múlták felül a MOL Liga tabelláját továbbra is vezető Vágsellye csapatát.

A sárga-kékekre hét nappal később újabb rangadó vár, az idén még vereség nélkül álló Nagymihály látogat majd a dunaszerdahelyi sportcsarnokba. Az utóbbi években szlovákiai szinten egyeduralkodó Iuventa három bajnoki győzelem mellett az Európa-kupa nyolcaddöntőjében egy idegenbeli győzelemmel és egy hazai döntetlennel ejtette ki a lengyel Kobierczycét.

A HC DAC 2023-ban négy mérkőzést játszott, a vágsellyei siker mellett idegenben az Olomouc otthonában játszottak még és szenvedtek 29:23-as vereséget, hazai pályán viszont hat góllal verték a Plzeň és tizenhét találattal a Poruba csapatát. Debre Viktor tanítványai majdnem napra pontosan egy éve, 2022. február 5-én már bizonyították, hogy a nagymihályiakat is el tudják kapni, akkor nagy csatában 27:26-ra győztek, igaz, azóta mindhárom találkozójukat a keletiek nyerték, bár szeptemberben csak 20:19-re győzött a Iuventa. A Duslo elleni siker lendületet adhat a csallóközieknek, erről árulkodnak a klub szélsőjének szavai is. „Nagyon jól jött most nekünk a sellyei győzelem. Hiszem, hogy egy kicsit ebbe a győzelembe kapaszkodva nagyobb önbizalommal vágunk neki a következő időszaknak, ahol ugyancsak elég kemény meccseink lesznek. Nyilvánvalóan nagyon nehéz dolgunk lesz szombaton is, de mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a pontok otthon maradjanak” – nyilatkozta lapunknak Bízik Réka.

Jelen pillanatban a tabella élén a 24 pontos sellyeiek állnak, a második 21 ponttal a Most, a harmadik 20 egységgel a HC DAC, és csak őket követi a 18 pontos Michalovce. Ráadásul a csallóköziek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak ellenfeleiknél, hiszen a Písek elleni idegenbeli találkozójukat a folyamatosan nedves, így balesetveszélyes talaj miatt félbeszakították.

A dunaszerdahelyiek vezetősége újfent igyekszik remek hangulatot teremteni a rangadóra, hiszen aki ott volt Vágsellyén, ingyen szurkolhat majd a szombati rangadón.

Forrás: ujszo.com