Szoros meccsen maradtak alul a szerdahelyi kézisek

A HC DAC Dunaszerdahely egygólos vereséget szenvedett hazai pályán.

A dunaszerdahelyi női csapat Zora Olomoucot fogadta vasárnap. A mérkőzés az első perctől kiegyenlített játékot hozott, az elején a hazaiak vezettek 1-1 góllal, de a félidő végére már a cseheknél volt az előny, 13-14 volt az állás.

A szünet után sikerült három góllal is meglépniük a vendégeknek, de Bízik Boglárkáék folyamatosan újra kiegyenlítették az eredményt. Ez után fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd jött egy újabb hazai blokk és az 51. percben 21-24-re módosult az állás. Ez után Rajnohová Monika vezérletével magára talált a DAC, de az egyenlítésre már nem futotta a csapat erejéből, így szoros meccsen 25-26-os vereséget szenvedtek.

„A mai napon nagyon kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk, azonban a kezdetektől fogva tisztában voltunk azzal, hogy nehéz lesz pontot rabolnunk, ami az utolsó pillanatig benne volt a játékban. A találkozón végig nagyon jó védekezést mutattunk, ami lehetővé tette, hogy labdákat szerezzünk, és gyors ellentámadásokat indítsunk. Az első játékrészben az volt a fő hibánk, hogy nem voltunk elég türelmesek a támadásokban. A második játékrészt jó iramban kezdtük, és sok lehetőségünk adódott, de aztán sok tiszta helyzetünk kimaradt, és magunkra engedtük az ellenfelet. Annak ellenére, hogy – ugyan egyetlen találattal – elvesztettük a mérkőzést, nagyon büszke vagyok az összes játékosra, mert minden egyes gólért megharcoltak, és az utolsó pillanatig sem adták fel, és mint csapat megmutatták, hogy versenyképesek vagyunk az extraliga bármelyik csapatával szemben. Külön szeretném megemlíteni a szurkolótáborunkat, akiktől hatalmas ösztönzést kaptunk hatvan percen keresztül. Elmondhatom, próbáltuk a maximumot nyújtani ma, nagyon szerettünk volna hazai közönség előtt győzelmet szerezni” – olvasható Xavi Mena, a Dunaszerdahely edzőjének értékelése a csapat honlapján.

MOL Liga, 5. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-DHK Zora Olomouc 25-26 (13-14)
Dunaszerdahely, 198 néző, v.: Daňo, Vydra

Hazai gólszerzők: Lelkes Lilla 3, Bízik Boglárka 6, Straka Mária 4, Szabó Katalin 2, Rajnohová Monika 8, Bugár Cintia 2

A DAC jelenleg a 12. helyen áll a 14 csapatos bajnokságban. Legközelebb október 19-én, szombaton a Veselí nad Moravou otthonába látogatnak.

Fotó: vskds.sk - Lelkes Ernő