Futókavalkád volt Taksony utcáin

Közel 250-en húztak futó- vagy gyaloglócipőt az elmúlt héten a mátyusföldi településen, hogy elinduljanak az V. Taksonyi Futáson

Lógott ugyan az eső lába, időnként szemerkélt is, de egyik táv mezőnyét se akadályozta a célba érésben.

Legtöbben a 12 km megtételére vállalkoztak, a 81 futó közül Matúš Kompas, a nyitrai ŠK ŠOG versenyzője ért elsőként a célba. Az lett volna a meglepetés, ha megelőzi őt valaki, de az ismert futó közel két percet vert a többiekre. Kérdés, mennyire esik jól ilyenkor a győztesnek, hogy nincs igazi ellenfele, mert az indulók döntő többsége számára csak kikapcsolódás a részvétel. A nőknél Zdenka Hezká, a vágsellyei atlétikai szakosztály futója lett a legjobb 4 km-en, aki a régió versenyein idén mindig dobogóra állhatott. Közel másfél perccel előzte meg a több mint 60 tagú, férfiakat is felvonultató mezőnyre. Húsz botos gyalogló is rajthoz állt, s a változatosság kedvéért egy tájainkon ismert futó, Ľubor Šajbidor szedte leggyorsabban a lábát. Neki már csak másodpercekben mérhető előnye volt a célban.

Vladimír Kontár ötletgazda, főszervező a versenyen is kipróbálta, milyen útvonalat választottak a falu utcáin. Lefutotta a kijelölt három kört, és ezzel teljesítette a 12 km-t, a mezőny első harmadában végezve. „Nagyjából ennyi indulóra számítottunk, mert más verseny is volt a régióban. Csak egyedül vagyok futó a szervezők között, így éltem a kínálkozó lehetőséggel, s köszönöm mindenkinek, aki hozzátett valamit ahhoz, hogy gördülékenyen menjen minden. Csak megismételni tudom, amit az eredményhirdetéskor is elmondtam: ez már kezd hasonlítani arra, amit megálmodtam.”

Forrás: ujszo.com