Ismét megrendezték Gúta Nagydíját

Három év után újra rangos birkózóverseny zajlott a Vág-parti városban

A csapatversenyben második helyen végzett gútaiaknak Kű Lajos és Németh Sándor is gratulált

„A koronavírus-járvány miatt szünetelt külföldön is jegyzett erőpróbánk, melyet ismét megrendeztünk. Gúta Nagydíján ezúttal Csehország, Magyarország, Szerbia és Szlovákia 12 klubjának 81 versenyzője az előkészítő, a fiatalabb és az idősebb diákok korosztályában csatázott az érmekért. A mieink egy elsőséget és további dobogós helyezéseket értek el, éremgyűjteményünknek, pontjainknak köszönhetően a csapatversenyben 57 ponttal a második helyen végeztünk. Nagy örömünkre szolgál, hogy illusztris vendégeink is voltak. Az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Kű Lajos és a birkózó olimpikon, Németh Sándor is megtisztelte rendezvényünket. Egyébként sikeres viadalunknak komáromi, bősi, vásárúti és somorjai győztese is volt” – fogalmazott lapunknak a főszervező Gőgh Mihály, a gútai birkózóklub elnöke és edzője.

A gútai tehetségek a vajdasági Zentán folytatták az érmek gyűjtését.

„Nyolc versenyzőt neveztünk, közülük öten léptek dobogóra korosztályukban. Lakatos Patrik és Ivan Slatina súlycsoportgyőztesként került a verseny krónikájába, Góth Tamás, Döme István és Patrik Smoleňák pedig bronzéremmel zárt. Az érmeket Szerbia újdonsült világbajnoka, a zentai származású Nemes Máté adta át a legjobbaknak” – tájékoztatott nemzetközi sikereikről a gútaiak klub- elnöke, aki több évtizedes munkásságáért rangos elismerésben részesült. Nagyrabecsülése és tisztelete jeléül a gútai önkormányzat Pro Urbe díjat adományozott a volt városi képviselőnek, Gőgh Mihálynak, a sportbizottság egykori elnökének, a birkózóklub elnökének. A díjátadásra a Gútai Kulturális Ősz keretében megtartott ünnepi rendezvényen került sor.

Gúta nagyíja, eredmények

Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna – a dél-szlovákiai klubok dobogós helyezettjei, előkészítő,