Két ziccer elég volt a KFC-nek

Csak két ziccerét értékesítették a komáromiak, de így is győzni tudtak

A Slovnaft Cupban a múlt héten Kassán harcolta ki a nyolcaddöntőbe jutást a komáromi KFC, így a II. labdarúgóliga 13. fordulójában kellő önbizalommal fogadhatta a hétvégén a Spartak Myjava együttesét, amely felett két korai góllal 2:0-s győzelmet aratott.

Komáromban rengeteg helyzetet és két gólt láthattak a szurkolók (Fotó: Karol Scholtz)
Az első perctől nyilvánvaló volt, hogy mindkét együttes nyílt sisakos focit játszik és győzelemre törekszik, ami azért is érthető, mert a komáromiak a dobogós helyek közelében szerepeltek eddig a bajnokságban, és a miavaiak is felfelé törnek 18 pontjukkal, győzelem esetén pedig meg is előzhették volna a Duna-partiakat.

Ez nem történt meg, mert Radványi Miklós vezetőedző legénysége az egész mérkőzésen fölényben játszott, és három meccsre is elegendő gólhelyzetet dolgozott ki, amiből kettőt gólra váltott.

A komáromiak kezdtek jobban, és már az ötödik percben majdnem megszerezték a vezetést: Šmehyl szöglete után az egyik védő sarkáról majdnem a felső sarokba vágódott a labda. A második komáromi szöglet is gólveszélyes volt, amelyet Németh Tamás ívelt be jobbról, labdája a hosszú felső sarok felé tartott, ezért Kubica kapus kényszerült a felső léc fölé tenyerelni. A 12. percben a vendégek próbálkoztak egy jobb oldali kontrával, amelynek végén Stanislav Olejník 8 méterről majdnem a léc alá emelt. A Duna-partiak az első félidő feléig a jobb oldalon Šmehyl jóvoltából több veszélyes támadást vezettek, aki a 23. percben is betört a tizenhatosba, az egyik védő a lábfejére lépett, a játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Štepanovský a bal alsó sarokba lőtte – 1:0.

A 26. percben Bayemi már harmadszor viharzott el védői mellett, és 12 méterről ziccerből, egy laza gurítás helyett fölé bombázott. Négy perccel később a komáromiak örökmozgója szinte megismételte előző támadását, de ez esetben már védhetetlen gólt lőtt a rövid felső sarokba – 2:0.

Az első félidő utolsó 10 percében a Duna-partiak befejező emberei – Bayemi, Šmehyl és Horodník – állandó veszélyt jelentettek Kubica kapujára, de a harmadik gól nem született meg. A 40. percben egy gyors összjáték után Horodníknak volt kecsegtető helyzete, de jócskán fölélőtt.

A második félidő elején Tóth Tibort Jozef Pastorek váltotta. A játékrész első negyedórájában aktívabbak voltak a miavaiak, akik ritmust is váltottak. Ez a nem túl gyors Duna-parti védelemnek figyelmeztető jel volt, Bréda kapusnak is több dolga lett, mint az első félidőben. A hazaiaknak a 2:0-s vezetésük birtokában óvatosabbak voltak, ez azonban nem indokolta a sok felesleges rövid passzt a támadások indítása előtt. A második félidő első gólveszélyes támadását a 62. percben a vendégek vezették, és Bréda bravúrjára volt szükség, hogy ne szépítsenek a miavaiak.

Az utolsó félórában mindkét csapat teljes sebességre kapcsolt. A nagy gyorsaságban azonban volt sok pontatlanság és a felesleges szabálytalanság – de természetesen gólhelyzet is. A 70. percben Mészáros András állt be Tóth helyett, akinek néhány perc múlva nagy gólhelyzete volt, de Kubica nagy bravúrral védett. Két perccel korábban Šmehyl előtt adódott a meccs legnagyobb gólhelyzete Bayemi passza után, de a komáromiak nyolcasa az ötös sarkáról nem találta el a kaput. A 77. percben Radványi Miklós a sokat futott Šmehyl és Štepanovský helyett Ganbayart és Maticsot küldte pályára. Az utolsó negyedórában a vendégek kapuja állandó veszélyben volt. Kubica nagy bravúrokat mutatott be, Németh, Ganbayar és Mészáros is gólhelyzetbe kerültek. A komáromiak 2:0-s győzelme teljesen megérdemelt, de a ziccerek értékesítésével sokkal nagyobb lehetett volna a különbség.

Radványi Miklós, a komáromiak vezetőedzője elégedetten értékelte a mérkőzést: „Azt a célt tűztük ki, hogy győzzünk, és ez sikerült. Mindenki akart és igyekezett. Rengeteg gólhelyzetünk volt, mint majdnem mindig. Végigtámadtuk a meccset, színes és élvezetes volt a játék. Örültem a teljesítményünknek, és annak, hogy jól felkészült csapat ellen győztünk”.

KFC Komárno–Spartak Myjava 2:0 (2:0)
Gólszerzők: Štepanovský (23., 11-esből), Bayemi (30.).

Jv.: K. Micheľ, 416 néző.
Sárga lap: Pastorek, Štepanovský, Matič, ill. Flamík.

KFC: Bréda–Adayilo, Varga P., Szőcs, Horodník–Šmehyl (78. Ganbayar), Tóth T. (46. Pastorek), Németh–Štepanovský (78. Matics), Bayemi (89. Saláta), Tóth G. (69. Mészáros)

forrás: ujszo.com