A két gólos vezetés sem volt elég a DAC-nak

A sárga-kékek kezéből az utolsó tíz percben kicsúszott az irányítás a ViOn Ellen

Fotó: DAC / facebook

Bár tíz perccel a meccs vége előtt még két góllal vezetett, végül csak 2:2-es döntetlent ért el az aranyosmaróti ViOn otthonában a DAC a labdarúgó Fortuna Liga 14. fordulójában.

Az első nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, tíz perc játék után Ďubek szögletét követően Almeida fejelt, és Petráš óriási bravúrral védett. Közvetlenül a szünet előtt Veselovskýnak volt lehetősége, de hat méterről nem találta el a kaput.

A második félidőben viszont már vezetést szerzett a DAC, Krstovic igazolta, miért is vezeti a bajnokság góllövőlistáját, és hét méterről a hálóba lőtt – 0:1. A 65. percben pedig már két gól volt a sárga-kékek előnye: Krstovic tartotta meg nagyon jól a labdát, és fordult vele a kapu felé, s remek ütemben passzolt Kalmárhoz, aki a tőle megszokott hidegvérrel, laposan lőtt a hálóba – 0:2.

A ViOn viszont nem adta fel. A 80. percben Brenkus szöglete után Niarkhosz fejese talált utat a kapuba – 1:2, két perccel később pedig maga Brenkus volt eredményes: 35 méterről, szabadrúgásból talált a felső sarokba – 2:2. Nagyon jól eltalált lövés volt, de mintha Petráš sem értékelte volna jól ki a helyzetet, s azt hitte volna, a labda elkerüli a kaput.

A hátralévő percekben az eredmény már nem változott, a ViOn Ivan Galáddal a kispadon második meccsén sem kapott ki, a szakolcai győzelem után most egy pontot szerzett.

A DAC sorozatban hatodik bajnokiján maradt veretlen, de a meccs alakulását elnézve Adrián Guľa védencei nem lehetnek elégedettek az egy ponttal.

ViOn Zlaté Moravce – DAC 2:2 (0:0)
Góllövők: Niarkhosz (80.), Brenkus (82.), ill. Krstovic (48.), Kalmár (65.).
Sárga lap: Suvalija, Mondek, Múdry, ill. Muhamedbegovic, Riszvanisz, Kalmár.
Játékvezető: Smolák, 2011 néző.

DAC: Petráš – Alex Pinto, Riszvanisz, Muhamedbegovic, Andzouana – Dimun (86. Kružliak), Nebyla (46. Fazlagic), Veselovský (62. Ramadán) – Szánthó (62. Blackman), Krstovic, Gavric (46. Kalmár).

forrás: bumm.sk