Utoljára játszottak Nyékvárkonyban a bősiek

A nyugat-szlovákiai IV. Meva fociligában a 4. helyen tanyázó bősiek a 2. helyezett Lednické Rovnet fogadták, és arattak magabiztos, 2:0-s győzelmet

Bertalan Viktor, a középpálya motorja

A bősi pálya gyepszőnyegének felújítása miatt a Duna-parti település csapata aktuális ellenfeleit a szomszéd település remekül karbantartott pályáján fogadta eddig. De ennek ezzel a meccsel vége szakadt, hiszen befejeződtek a munkálatok, és végre hazatérhet a foci Bősre. De ahogy az illik, győzelemmel köszönték meg a „vendéglátást”.

Mindkét csapat játékosain látszott az elszántság, mikor kifutottak a gyepre. Ezúttal azonban nem 22-en, hanem 23-an kezdték a meccset. Egy cica úgy gondolta, hogy ki akarja venni a részét ebből az élményből, és csak hosszas kergetőzés után lehetett jobb belátásra bírni (ezt követően sem távozott, de innentől kezdve az alapvonal mögül nézte a mérkőzést).

Ahogy az várható volt, az élmezőnyhöz tartozó két csapat nagy iramban kezdett, és rendkívül szervezetten focizott, így kiegyenlített játék folyt. A hazaiak birtokolták többet a labdát, de az ellenfél is meglódult olykor-olykor. Az első negyedórában több ígéretes lövési kísérletet is láthattunk, azonban a jól záró védelmek ezeket sorra blokkolták. A félidő felénél már érezhető volt, hogy a bősiek ezt a meccset mindenképpen meg szeretnék nyerni. Egyre veszélyesebb támadásokat vezettek, azonban a beadások utáni helyzetek (melyek közt akadt igazi ziccer, lövés fölé, mellé, sőt ollózás is) sorra kimaradtak. Az ellenfél inkább csak a labda elrugdosásával törődött, csak hébe-hóba jutottak el a hazai 16-osig.

Ritkán látható jelenettel indult a második félidő. A 46. percben egy szépen, lapos passzokkal végigvitt bősi támadás egy beadással zárult, melynek végén a vendégek védője védhetetlenül zúdította a labdát saját kapuja bal felső sarkába – 1:0. A középkezdés után majdnem egyenlítettek a vendégek, de lövésük mellé szállt. Ezt követően ismét a hazaiak percei következtek. Ördöngősen cseleztek a hazai csatárok, sokszor tiszta lövőhelyzetből is képesek voltak magukat kicselezni. A 65. percben viszont egy vendégvédő aláfutott egy hosszú labdának, a hazai csatár ezt kihasználva betört a 16-osba, és csak felvágni tudták. A 11-est magabiztosan értékesítettek is a vendéglátók – 2:0.

A végjátékban kissé elszabadultak az indulatok, de a játékvezetők gyorsan rendet teremtettek. A 88. percben majdnem megszületett a harmadik találat is, a bősiek középpályása volt szemfüles, és vagy 45 méterről megpróbálta átemelni a kissé kint álló kapust, de nem nyúlt alá eléggé. Összességében teljesen megérdemelt győzelemmel búcsúztak el a nyékvárkonyi pályától a bősiek, hiszen kezdettől fogva jobban akarták a győzelmet, és gólratörőbben is játszottak a nagy iramú mérkőzésen.

Bertalan Viktor, a hazaiak saját nevelésű védekező középpályása, a meccs egyik legjobbja elmondta:

„Kiváló feltételek mellett készülünk hétről hétre, az edzéseken kívül nagy figyelmet szentelünk a megfelelő regenerációra is. Célokat még nem fogalmaztunk meg, bár egyeseknek vannak álmaik a jövőre nézve. Én személy szerint megelégszem azzal, ha hétről hétre ilyen teljesítményt tudok letenni a pályára, mint ma, hiszen a védekezésünk, amiben nekem is kulcsszerep jut, ma is szinte hiba nélkül működött. Bízunk a további sikeres folytatásban, ezért dolgozunk nap mint nap.”

Forrás: ujszo.com