Tömött lelátók Egyházkarcsán

Igazi derbit hangulat volt Egyházkarcsán a nyugat-szlovákiai VI. fociliga déli csoportjának hétvégi fordulóján

Hamar Péter kulcsszereplő volt

Tömött lelátók előtt rendezték meg a régióderbit a nyugat-szlovákiai VI. fociliga déli csoportjában, ahol az egyházkarcsaiak és a csallóközcsütörtökiek (4:2) feszültek egymásnak.

A hazai szurkolók mellett szép számmal érkeztek vendégdrukkerek is, hiszen csapatuk újoncként vágott neki ennek a bajnokságnak, így garantált volt a jó hangulat. A játékosok is átérezték ezt a fantasztikus atmoszférát, és egy remek mérkőzést játszottak egymással.

Az esős idő ellenére kiváló minőségű gyepszőnyeg fogadta a csapatokat, akik az első perctől kezdve hatalmas iramot diktáltak. A hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, igyekeztek ráerőltetni akaratukat a vendégekre, akik viszont kontrákra rendezkedtek be. Emiatt nem sokáig állt 0:0 az eredményjelzőn. A 11. percben az egyházkarcsaiak egy váratlan lövést eresztettek meg a tizenhatos vonalról, és a csúszós labda meglepte a vendégkapust (1:0). Hat perccel később ismét megrezzent a csallóközcsütörtöki háló. Mintaszerű hazai támadás futott végig a pályán, melynek végén egy jó ütemű kiugratás eredményeképpen a hazaiak csatára higgadtan értékesítette a ziccert (2:0). A mérkőzés ezen szakasza egyértelműen a karcsaiakról szólt. Talán ezért is érte őket hideg zuhanyként, hogy az első valamirevaló vendégkontra rögtön gólt eredményezett. Egy lapos beadásnál kissé eltolódott a védelem, amit a vendégek okosan kihasználtak (2:1). Továbbra is lüktetett a játék, szép megoldásokból nem volt hiány. Gyönyörű, lapos passzokkal felépített támadásokat láthattunk, esernyőcseleket, kapáslövéseket. A félidő végéig azonban a kapusok már lehúzták a rolót, a legnagyobb ziccerek is kimaradtak.

„Ne mondjatok csütörtököt!” – kiabálta be egy vendégszurkoló, amikor a csapatok kifutottak a második félidőre. A vendégek igyekeztek megfogadni a tanácsot, és próbálták átvenni a játék irányítását, javult a labdabirtoklásuk, ám a hazai védelem állta a sarat. A hazai szurkolók is kezdtek türelmetlenkedni. „Gyengék vagytok, mint a hetes sör…” – kiabálta egy türelmetlen drukker. Pedig ez nem volt igaz, az iram továbbra is nagy volt, de a csapatok jól megszervezték a védekezésüket, így kevesebb helyzet alakult ki. A változást egy csere hozta meg. Egy hónap kihagyás után pályára lépett Hamar Péter, a hazaiak DAC-ot és Bőst is megjárt 34 éves játékosa. Beállásával stabilizálódott a középpálya, és a hihetetlen jó rúgótechnikájáról elhíresült játékos új színt vitt a játékba. Egy perccel a beállása után remekül végzett el egy szabadrúgást, amit a kapus a kapufa segítségével tudott csak hárítani. Az ezt követő szögletet Hamar zseniálisan ívelte csapattársa fejére, aki védhetetlenül fejelt a hálóba (3:1). A bekapott gól után a vendégek kitámadtak, és a 80. percben visszajöttek a meccsbe (3:2). Hamar azonnal válaszolhatott volna, ám újabb remek szabadrúgását nagy bravúrral védte a kapus. A mérkőzés a 88. percben dőlt el végleg. A vendégek kapusa és védője nem értették meg egymást, és ezt a kommunikációs zavart a hazaiak csatára könyörtelenül megbüntette (4:2).

Összességében megérdemelten nyert a hazai csapat, és ezzel átvette a vezetést a tabellán. De a vendégeknek sincs okuk aggódni, újoncként tapadnak az élmezőnyre. „Csapatunk ereje az összetartásban rejlik. Kiváló a hangulat az öltözőben és azon kívül is. Az edzéseken magas a részvétel, mindenki odateszi magát, együtt küzdünk a közös célokért. Kiváló a csapat támogatottsága, az önkormányzat és a szponzorok nagyon jó feltételeket biztosítanak a munkához. Nekünk pedig ezt jó játékkal kell meghálálnunk, ahogy azt tettük ma is. Remélem, a sérülésem már tényleg a múlté, és mostantól hétről hétre segíthetek a csapaton akár a padról beállva is, mint ma” – mondta Hamar Péter a lefújás után.

forrás: ujszo.com