II. labdarúgóliga, 8. Forduló

Folytatódott a pomléi sikersorozat, elaludtak a komáromiak

Folytatódott a pomléi sikersorozat: a somorjaiak az őszi idény negyedik hazai találkozóján is begyűjtötték a három pontot. Péntek délután Somorján játszották a II. labdarúgóliga 8. fordulójának nyitómeccsét, melyen a hazaiak 3:1 arányban győzték le homonnai ellenfelüket.

Szabó duplájával 2:0-ra vezettek a somorjaiak, a vendégek azonban szépítettek. A kegyelemdöfést a 80. percben Appiah adta meg a homonnaiaknak. Egyébként a somorjaiak a párharc utolsó harmadában emberhátrányban futballozak, Nagy Pétert az 58. percben kiállította a játékvezető.

Szombaton a komáromiak átaludták a zsolnai MŠK-fakó elleni találkozó első harmadát: a 25. percben már 3:0-ra vezettek a hazaiak. A félidei pihenőig azonban kétszer is betaláltak a vendéglátók kapujába. A violák a második játékrész elején közel álltak az egyenlítéshez, de a hazaiak egy kontrából mattolták a Radványi-legénység védelmét és megnyerték a párharcot.

Veresége ellenére a Púchov megőrizte a tabela élén elfoglalt pozícióját.

A 8. forduló eredményei:

FC STK 1914 Somorja–FK Humenné 3:1 (1:0), g.: Szabó (36., 55.), Appiah (80.), ill. Sedláček (70.).
Spartak Myjava–MFK Dolný Kubín 2:1 (1:0), g.: Pekár (17. – 11-esből), 52.), ill. Kubík (65.).
MŠK Žilina B–KFC Komárom 4:2 (3:2), g.: Krstic´(9., 25.), Trabalík (11.), Snajder (56.), ill. Štepanovský (40.), Šimko (45.).
MŠK Púchov–MFK Považská Bystrica 1:2 (0:1), g.: Lacko (54.), ill. Hapal (5., 57.).
FK Dubnica nad Váhom–Tatran Prešov 0:3 (0:1), g.: Karas (42.), Dolný (48., 70.).
Slavoj Trebišov–Pohronie 1:1 (1:0), g.: Novák (45.), ill. Blahut (66.).
FC Petržalka–FC Košice 2:2 (0:1), g.: Štefanec (71.), Sliacký (77.), ill. Jakúbek (26.), Pačinda (55.).
Slovan B–FK Rača 0:1 (0:0), g.: Adam (57.).