Izgalmas búcsúi meccs Királyfiakarcsán

Amikor a mérkőzés és a búcsú egy napra esik

fotó: Királyfiakarcsa - INFO oldal / facebook

Különös érzés kerítette hatalmába azt a rengeteg fociszurkolót, aki vasárnap kilátogatott a királyfiakarcsiak és a csallóközkürtiek összecsapására a Dunaszerdahelyi VII. AG Sport Ligában, hiszen búcsú volt az előbbi faluban.

A Gödör Arénában jól megfért egymás mellett a sok hinta, légvár, a különféle árusok. Pár méterre tőlük viszont bajnoki meccset játszottak. A rengeteg gyerkőc inkább az előbbieket helyezte előtérbe, míg a felnőttek a mérkőzést. Természetesen a hazai szurkolók voltak többen, de szép számmal érkeztek drukkerek Csallóközkürtről is. Mind a két tábor azt latolgatta, vajon milyen hatással lesz az emelkedett hangulat a játékosokra. „Búcsúkor csak nyerni lehet” – jegyezte meg egy hazai szimpatizáns, mire a mellette álló vendégszurkoló tréfásan megjegyezte: „Mi meg azért jöttünk, hogy elrontsuk az ünnepeteket!” Ezt követően koccintottak, majd mindketten elkezdték biztatni a sajátjaikat.

Mindkét fél érezte, hogy ennyi ember előtt mindent bele kell adni, és így is tettek. Olyan meccset varázsoltak, melyre még hetek múlva is elismerően csettinteni fog az ember. A királyfiakarcsaiak pár perc tapogatózás után átvették a játék irányítását. Hol szép, rövid passzos játékkal építkeztek, hol hosszú labdával igyekeztek kiugratni villámgyors szélsőiket. Ez már a 9. percben eredményre vezetett, hiszen a saját tizenhatosuktól indulva a jobb oldalon gyors kontra futott végig, melynek végén 11-eshez jutottak, amit higgadtan értékesítettek (1:0). A gól után is maradtak a hazai rohamok, volt, amikor már a kapus is verve volt, de a visszafutó védő a gólvonal előtt mentett, sőt olyan is, hogy egy fejes a felső lécen pattogott végig. Aztán a csallóközkürtiek is megmutatták, hogy tudnak focizni. Lapos passzokkal végigvittek egy kontrát a szélen, és egy remekül beadott labdát sikerült kapásból bebelsőzni a léc alá (1:1). Mindösssze két percig tartott az öröm, mert a vendégek kapusa egy messziről kapura csavart, könnyen fogható labdát csak kiütni tudott maga elé, és a gyorsan eszmélő hazai csatár köszönte szépen, nem tétovázott (2:1). Egy perccel később a túloldalon a felső léc mentett, majd a visszapattanót melléfejelték a vendégek – ordító helyzet volt. Az iram továbbra is hatalmas volt, viszont a mezőnyben kezdett kiegyenlítődni a játék. A 43. percben ismét mintaszerű hazai támadás futott végig a pályán, melynek végén harmadszor is tapsolhatott a hazai publikum (3:1). Megnyugtató az előny – mondogatták a hazai drukkerek.

A vendégek azonban másként gondolták. Felpaprikázva jöttek ki a második félidőre, magukhoz ragadták a kezdeményezést, ami hat perc elteltével góllá érett. Egy hazaadáshoz kézzel nyúlt a kapus, és a tíz méterről megítélt közvetett szabadrúgás, annak ellenére, hogy az egész hazai csapat felsorakozott a gólvonalon, mégis utat talált a lábak közt a kapuba (3:2). De ismét jött a válasz, egy előrevágott labdára hamarabb ért oda a királyfiakarcsai csatár, mint a kifutó kapus, sikerült átemelnie, így a labda behullott az üres kapuba (4:2).

Ezt követően is láttunk még pár helyzetet, de az eredmény nem változott. A jó iramú, nagyon élvezetes és színvonalas mérkőzés után pedig mindenki újra elmerült a búcsúi kavalkádban ki vidáman, ki szomorúan, de a fociélmény méltó volt a jeles ünnephez.

Kráľovičove Kračany–Ohrady 4:2 (3:1),
Góllövők: Hervay (10. – 11-esből), Pázmány (32.), Huzun (44., 60.), ill. Dosztig (30.), Gaál (54.)

forrás: ujszo.com