II. labdarúgóliga, 7. Forduló

Mesternéyges szenegáli módra, nagy zakóba szaladt a Somorja

Karol Scholtz felvétele a Komárom–FC Petržalka mérkőzésen készült

A komáromiak szombaton visszatértek a győzelmek hullámhosszára, Šimko találatával 1:0 arányban győzték le ligetfalui vetélytársukat.  A somorjaiak már a 4. percben vezetést szereztek Kassán, de a hazaiak a félidei pihenőig fordítottak. Fordulás után négyszer is betaláltak a csallóköziek kapujába, osztálykülönbséggel nyerték a párharcot. A Hernád-partiak mezében szenegáli légiósuk, Landnig Sagna négyszer rezegtette meg az STK hálóját.

Egyébként nem történt helycsere az élen, az újonc Púchov csapata a fővárosban is begyűjtötte a három pontot, három pont előnnyel listavezetőként várja a küzdelemsorozat folytatását.

A 7. forduló eredményei:

Spartak Myjava–Slovan Bratislava B 1:2 (0:1), g.: Cisár (64.), ill. Božík (46.), Čiernik (66.).
MFK Považská Bystrica–FK Dubnica nad Váhom 2:1 (2:1), g.: Boris (6., 12.), ill. Martinek (30.).
KFC Komárom–FC Petržalka 1:0 (1:0), g.: Šimko (42.).
Tatran Prešov–Slavoj Trebišov 1:0 (1:0), g.: Nyemtyinov (64.).
FK Pohronie–MŠK Žilina B 2:2 (0:2), g.: Urgela (71.), Blahut (90.+3.), ill. Barbora (10. – öngól), Štrba (26. – öngól).
FC Košice–FC STK 1914 Somorja 5:1 (1:1), g.: Sagna (30., 61., 64., 73.), Pačinda (53.), ill. Csóka (4.).
FK Rača–MŠK Púchov 1:2 (1:1), g.: Antal (37.), ill. Mráz (34.), Puchel (76.).
MFK Dolný Kubín–FK Humenné 0:0