Két góllal verte ötödik ligás ellenfelét a DAC

A kupában a szerdahelyi sárga-kékek csak nehezen győzték le jóval alacsonyabban rangsorolt ellenfelüket.

A DAC a Szakolcai járásban található, V. ligában szereplő TJ Družstevník Radimó (Radimov) ellen lépett pályára a Slovnaft Cup, vagyis a Szlovák Kupa 4. fordulójában. A mérkőzést Szakolcán játszották, ahol 2 215 szurkoló látogatott ki a stadionba. A sárga-kékek az első játékrészben a fülekihez hasonlóan végig mezőnyfölényben játszottak, de nem tudtak gólt lőni. Sem Taiwo, sem Ramirez, sem Fábry nem tudott túljárni a radimói védelem eszén.

A szünetben igyekezett változtatni Peter Hyballa és Taiwo helyett beküldte Vida Kristophert. Az első néhány percben úgy tűnt alaposan letolhatta játékosait a csallóköziek német mestere, hiszen Vida K., Koštrna és Ramirez is gyorsan kapuralövéssel próbálkozott. A vendégek továbbra is szervezetten védekeztek és a szélről jövő beadásoknál a szerencsével sem álltak hadilábon. Végül a 64. percben Ronan-Vida Kristopher-Ramirez volt a labda útja, utóbbi pedig a beadás után végre a kapuba fejelt. Negyedórával később Fábry lőtt be jól egy szögletet középre, ahol még jobban érkezett Beskorovainyi és növelte csapata előnyét. Az ukrán U20-as világbajnok védő első gólját szerezte a DAC mezében.

A folytatásban nem láthatott újabb gólt a kilátogató nézősereg, a végeredmény 0-2. A csallóköziek nehezen, de legyőzték ellenfelüket és ott vannak a legjobb 16 között.