Nem borult a papírforma a Téglamezőn

A sárga-kékek a forduló rangadóján vereséggel távoztak a Slovan otthonában

fotó: Dac 1904 / facebook

Nem borult a papírforma a Téglamezőn: az éllovas pozsonyi Slovan 3:1-re győzött a DAC ellen a labdarúgó Fortuna Liga rájátszásának 5. fordulójában. Az első félidőben nem volt túl meggyőző a Slovan, de így is lőtt egy gólt, a szünet után pedig rövid úton eldöntötték a meccset Vladimír Weiss védencei.

A meccs előtt két jubilánst is köszöntöttek: Jozef Valovič a napokban töltötte be a 70., Róbert Vittek pedig a 40. életévét. Ifj. Vladimír Weiss pedig átvehette a március hónap legjobb játékosának járó díjat, és ő lett 2021-ben a Fortuna Liga legjobb futballistája is.

A Slovan az elmúlt négy egymás elleni meccsen nem tudta legyőzni a DAC-ot, most viszont azzal a tudatattal léphettek pályára a rikító rózsaszín mezt viselő pozsonyiak, hogy győzelmük esetén akár bajnoki címet is ünnepelhetnek (ha a rózsahegyiek nem győznek a szerediek otthonában).

Joao Janeiro szokásához híven ismét kevert egy kicsit az összeállításon, újra kezdő volt Nebyla, visszatért Krstovic, és a portugál edző bizalmat szavazott Szánthó Regőnek is.

Az első helyzet a DAC előtt adódott, Nebyla beadása után Szánthó Regő fejelt Chovan kezébe. Egy perccel később a Slovan védelmi hibája után Pinto lőtt kapura, de Chovan kiütötte a labdát.

Az első húsz percben a Slovan nem sokat mutatott, az első helyzetére 21. percig kellett várni: Weiss remek mozdulattal ugratta ki Saponjicot, de Veszelinov védeni tudott.

A Slovan sok hibával játszott, az ember már épp azt fontolgatta, mit fog kiváltani a rengeteg rossz passz Vladimír Weiss vezetőedzőből a szünetben, amikor egy ártatlannak tűnő szituációból megszerezte a vezetést a Slovan: a 27. percben Rabiu beívelését Szánthó Regő épp Zmrhalhoz fejelte, a cseh légiós pedig nagyjából 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt – 1:0.

A 36. percben Verlinden hozta zavarba a pozsonyiak védelmét, erőszakosan lövőhelyzetet teremtett magának, de viszonylag éles szögből már nem tudta eltalálni a kaput.

Szünet után villámrajtot vett a Slovan: Mustafic kapott jó labdát, és egy beadással megtalálta Rabiut, aki védhetetlenül a léc alá lőtt – 2:0.

Az 58. percben fordított volt a szereposztás: Rabiu lódult meg az üres területen a labdával, a kapu elé passzolt Mustafichoz, aki a megtalálta a rést a lábak között – 3:0.

Most már a dunaszerdahelyiek voltak megzavarodva, Weiss, Rabiu és Mustafic is elemében volt. A 63. percben egy dunaszerdahelyi szabadrúgás után Chovannak is volt dolga, de a Slovan kapusa megoldotta a helyzetet. A 70. percben Hrnčár lövéssel is felérő beadásába Csavrics tette bele a lábát, de a felső kapufát találta el. A másik oldalon Ciganiks ziccerben nem találta el a kaput. A végjátékban kicsit szétszakadt a pálya, hol az egyik, hol a másik kapu előtt voltak a csapatok.

A hosszabbítás perceiben, a DAC legalább szépíteni tudott, egy szöglet után Dimun lőtt, és a labda még megpattant Sharanint, és becsorgott a kapuba - 3:1.

A Slovan újabb lépést tett a bajnoki cím felé, a DAC a rájátszásban továbbra is nyeretlen.

Slovan – DAC 3:1 (1:0)
Góllövők: Zmrhal (27.), Rabiu (46.), Mustafic (58.), ill. Sharani (90.).
Sárga lap: Kasia, Lovat, Weiss, Rabiu, Zmrhal, ill. Kružliak.
Játékvezető: Marhefka, 6134 néző.
SLOVAN: Chovan – Hrnčár, Kasia (80. Abena), Bozsikov, Lovat (65. Csavrics) – Kankava (65. Holman) – Zmrhal (90. Vernon de Marco), Rabiu (80. Green) , Mustafic, Weiss – Saponjic.
DAC: Veszelinov – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Ciganiks (84. Moumou) – Dimun, Nebyla – Szánthó (46. Andrezinho), Balogh, Verlinden (67. Brunetti) – Krstovic (60. Sharani).

forrás: Bumm.sk